Diskuse k článku: Sebedůvěru nahradí drogami, popisuje studie školáky základních škol

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 13.8.2014 10:41
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Kostelanský 10.8.2014 21:40

Za socíku mali učitelia oveľa väčšiu autoritu

Žiaci za socíku viac uvažovali o tom, čo učiteľ v škole hovorí. Vždy sa samozrejme našla nejaká výnimka, ale oproti súčasnosti to boli "andílci".

Občas, keď už nepomohlo nič iné, tak to učiteľ vyriešil ručne-stručne.

Druhým dôvodom je "liberálna" výchova v rodine. Fyzické tresty sú neprípustné, deti zo školy sú poučené, že rodičia ich trestať nesmú, a potom to tak vyzerá. Ako hovorí môj známy o svojej výchove jeho rodičmi: "Škoda každej facky, čo padla vedľa."

M. Raabová 9.8.2014 12:04

jak z toho ven?

v době zářného socialismu tyto problémy nebyly, neboť bylo vše zešněrováno, k drogám se dostaly jen špičky nebo vexláci a o tom se psát nesmělo. 40 let poroby v nás zanechal hlubokou stopu a tak teď všeho nadužíváme. Spletli jsme si anarchii s demokracii a etika nám nic neříká.  V kap. státech je tento problém rovněž, ale proti nám na okraji společnosti. My vše přejímáme a ještě zveličujeme a ještě si myslíme jak jsme světoví.

P. Sulc 9.8.2014 19:51

Re: jak z toho ven?

Ano, to je ten komlex menecennosti ''maleho ceskeho cloveka'', ktery trva snad uz nekolik stoleti. Ale dalsi duvod:  rodice uz nepouzivaji rakosku, coz byl ten nejlepsi vychovny prostredek.Levny, ucinny a vzdy po ruce. I u nas to tak byvalo.

P. Balcar 10.8.2014 10:50

Za socialismu tohle nebylo?

Mno nevím, kde jste žila, ale oblíbenou kratochvílí řádky spolužáků na ZŠ nebo SŠ bylo chodit si zakouřit, zlít se rybízovým vínem nebo čímkoliv co teklo a podařilo se sehnat, štípnout rodičům nebo jinde.

Ti závislejší čichali toluen, benzinový čistič, lepidla - žádné špičky, bratři z mokré čtvrti a zoufalci jako dnes.

P. Ritter 11.8.2014 11:07

Re: Za socialismu tohle nebylo?

Vy jste musel mít hodně veselé dětství. Kde to bylo?

P. Balcar 13.8.2014 10:41

Za socialismu tohle nebylo?

Pohoda, krajské město. Ale nehrál jsem si jen na dvorku za domem a nechodil na procházky jen do parku v zahradní čtvrti.

Stačí mít oči (uši i nos) otevřené, něco je vidět a cítit i v MHD.

P. Ritter 11.8.2014 11:05

"40 let poroby" jejako heslo "300 let poroby pod Rakouskem"

které používaly podobné Miluše Raabové za 1. republiky k vysvětlení všech tehdejších nešvarů.

Jsou to hesla myšlenkově a intelektuálně nenáročná, přesně se hodící lidem, kterým se nechce moc přemýšlet třeba nad tím, jaké jsou pravé příčiny těch nešvarů a jak se jich zbavit. Prostě se konstatuje, že za všechno můžou "voni" a nedá se s tím nic dělat, jenom jak je rovněž obvyklé v takových souvislostech říkat - "musíme počkat, až generace pamatující socialismus (Rakousko-Uhersko atd. nehodící se škrtněte) a pak najdnou bude všechno v pořádku".

Z hesla "za všechno může 300 let poroby pod Rakouskem" si dělali srandu už Voskovec s Werichem ve 20 .letech. Pak se jim to vymstilo, když přišel Mnichov a titíž lidé,, kteří všechno sváděli na porobu pod Rakouskem začali svádět Mnichov na demokracii pod Masarykem a na demokraty, jakými byli Voskovec s Werichem, takže Voskovec s Werichem pak sotva stačili před těmi Kondelíky utéct do ciziny. Omezení maloměšťáčtí Kondelíci jsou pořád stejní blbci.