Neděle 24. ledna 2021svátek má Milena 2 °C sněžení Předplatné LN

Diskuse k článku

Nastartovala výbuch antihmota?

Astronomové zaznamenali explozi stokrát silnější, než jaká doprovází konec typických supernov. Vznik tak velkého množství energie lze nejlépe vysvětlit působením antihmoty. Podobná časovaná puma zřejmě „tiká“ i poměrně blízko Země.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
marek 13.1.2008 20:30

a moze mat

A moze mat to katastroficke nasledky pre cloveka a aj pre nasu zemR^.A moze byt niciva je sila.Aku silu moze dosiahnut ak nastane na nasej zemi .Ak ide len o tri grami antihmoty

Ivan 25.5.2007 10:20

Re: Belskový IQ test Académie Cassoviensis.:

K bodu 3. neumím to teď jaksi z hlavy spočítat :-) , ale pokud víme, nic v přírodě není přesně geometrické. Všechny předměty (kapka vody, kruhy ve vodě po dopadu předmětu atd.) ma přiblížně kruhovité a kulové tvary, ale to je z hlediska toho, že tyto děje vznikají za s co nejmenší energií. Dovedete si představit, že byste hodil cihlu do vody a vznikly obdelníky? :-)  Já ne, pokud byste na to nevynaložil plno energie. I kapka vody je protáhlého kulovitého tvaru, páč na ní působí síla gravitační. Myslet si, že vesmír je tak dokonalý, že vše obýhá po kružnicí je irelevantní! A tudíš vysvětlení není potřebné :-) Ono totiž ani Slunce není koule, ale šišojd, Zeme je šišojd - vše to má původ ve vzniku sluneční soustavy, kdy z mlhoviny a ze shluků se vytvořil rychle se rotující disk a pak planety. Pokud při rotaci pradisku dochází ke vzniku působení gravitace na ostatní tělesa, je jasné, že tyto tělesa z bodu nula nabíhají na svoji dráhu po hyperbole a tudíž nemohou mít čistě kruhovou dráhu, ale eliptickou :-) pak už si díky centrální - v ohnisku položené hvězde udržují svoji dráhu. je to to samé, jako když mícháte pudink - ten taky mícháte po eliptické dráze a ne čistě kruhové. Je to z důvodu zrychlení měchačky z bodu nula a pak udržování stejné rychlosti měchačky kolem pomyslného ohniska.

To je hrozný, asi půjdu vydat nějakou odbornou práci. :-)))

usměvavá bestie 12.5.2007 9:39

Re: Re: bylo to ze setkání pozitronu s antineutrinem, vy kokoti

Paroubek je vy kokoti.

Phanosh 11.5.2007 23:03

Skloňování

"Před dvě stě čtyřiceti miliony let..."

Dvěma sty čtyřiceti! Skloňuje se každá číslovka i každé označení řádu zvlášť.

Jindra 11.5.2007 12:39

Re: bylo to ze setkání pozitronu s antineutrinem, vy kokoti

A kdo je Paroubek?

usměvavá bestie 11.5.2007 12:38

bylo to ze setkání pozitronu s antineutrinem, vy kokoti

;-D:-)

Oldthinker 11.5.2007 10:59

Re: Jedna mozna uplne debilni myslenka

Nesníží. Zhruba řečeno, záření a hmota jedno jsou a obojí je zdrojem gravitačního pole. Zhruba řečeno, je lhostejné, máte-li proton a antiproton nebo máte-li dva fotony a nějaká ta neutrina. Gravitační pole zůstane stejné.

Bart 11.5.2007 10:26

Re: jedna myšlenka

Uvádí se, že teoreticky není vyloučen vznik černé díry jen ze záření. Mám to z druhé ruky.

bluemoon 11.5.2007 8:09

Re: Jedna mozna uplne debilni myslenka

jak uz jsem rekl e- + e+ => 2fotony bez tlaku a bez vzniku dalsi hmoty tudiz ani gravitace

bluemoon 11.5.2007 7:59

Re: Re: hmota vs antihmota

e- + e+ => 2y a zadny tlak takze zadny vybuch

bluemoon 11.5.2007 7:45

Re: Re: hmota vs antihmota

je to volne stahnutelne z internetu, jedna se o jednu prednasku o antihmote docela znameho profesora kulhanka

inu 11.5.2007 0:55

Re: Re: Energie

Které další přírodní vědy máte konkrétně na mysli?

Antikomunista 10.5.2007 22:09

Jedna mozna uplne debilni myslenka

Tak uplne teoreticky. Cerna dira ma horizont udalosti, cokoliv se dostane za nej nemuze zpet. Nicmene to plati o cemkoliv hmotnem. Antihmota, je stejne jako hmota pritahovana gravitaci a dostane se tak za horizont udalosti. Nicmene neznam zadny duvod pro by hmota antihmota za horizontem udalosti nemohly anhilovat. Produktem anhilace je zareni, ktere ovsem sice nemuze opustit horizont udalosti, ale protoze se hmota i antihmota premenila v energii SNIZI SE TIM CELKOVA GRAVITACE. Pokud by prisum antihnoty byl ve spravnem pomeru vuci prisunu hmoty, doslo by casem k takovemu snizeni gravitacni sily, ze by horizont udalosti dostal do bodu a cela ta cerna dira by explodovala neuveritelnou silou nebot by se v te chvili uvolnila cela ta energie vznikla po celou dobu co dochazelo k anhilaci. No a ztoho pak vyplyva, ze ta hmota hvezdy by zase nemusela byt tak velka. A mame tady jednu z moznosti jak to cele mohlo vzniknout. Budu rad, pokud mi tuto hypotezu vyvratite :-).

JEHOVISTI_JSOU_PODLE_MNE_KOKOT 10.5.2007 21:57

Re: Belskový IQ test Académie Cassoviensis.:

Na uveden strance se nachazeji blaboly svedku Jehovovych.

NEMILA 10.5.2007 21:53

Re: hmota vs antihmota

hmm, tim chcete naznacit, ze prilozim-li do pece polinko hmoty a antihmoty, budou spolu postupne regovat a tudiz mi ma kamna budou topit dokud nezrezivi? Nechci vam brat iluze, ale vybuch jak jej chapeme nyni je velmi rychle uvolneni energie, nejcasteji pak chemicke. Co si asi tak myslite ze spolu mohou udelat radove 100 slunci hmoty a antihmoty drizci dohromady silnou gravitaci. To k tomu slovicku "postupne". Ale jinak v principu mate pravdu v tom, ze pojem anhilace je zavadejici, protoze znamena premenu v nic, co je nesmysl.

bob 10.5.2007 7:32

Re: hmota vs antihmota

Smělá hypotéza a schválil ji pan profesor?

Ajn 9.5.2007 20:28

Re: Re: Největší černá díra je Sociální demokracie

Ona se hroutí sama do sebe, jako správná černá díra;-D Podívejte se na Rocca, to je krásná demonstrace absolutní hmotnosti při minimální velikosti;-D

usměvavá bestie 9.5.2007 20:17

Re: hmota vs antihmota

S kým jsi mluvil?;-D

bluemoon 9.5.2007 19:51

hmota vs antihmota

hmota s antihmotou neanihilujou vybuchem ale budou postupne plosne reagovat za vzniku fotonu, prestante cist scifi

Gott 9.5.2007 18:34

HMOTA

Určitě ano, je to vědecky dokázané. První záznamy pocházejí z roku 1156 od papeže PiuseXI.

Honza 9.5.2007 17:14

Re: Energie

Nebylo, protože z fyzikálního pohledu (a z pohledu dalších přírodních věd) energie nevzniká ani nezaniká, pouze se přeměňuje. Laicky se to tak ale používá, stejně jako se říká levná cena.

kolemjdoucí 9.5.2007 17:04

proč?

nevim, fakt ne....

Venca 9.5.2007 16:42

Pricina

Urcite za tim stojo Akl Kaida s tim Bin Laudonom!:-/

Fox 9.5.2007 15:07

Vyhodnocení

S respondentem je možné mluvit jen o hovně a o Rusku.

Fox 9.5.2007 15:04

Re: Největší černá díra je Sociální demokracie

No, ale ještě nazazářila.

blumfeld 9.5.2007 14:14

Největší černá díra je Sociální demokracie

Furt žere prachy.... a žere... a žere...(Y)

Autor: Bořivoj Čechofil 9.5.2007 13:59

Belskový IQ test Académie Cassoviensis.:

Vážený respondent! Vedecké konzílium Académie Reálnych Vied Cassoviensis, vypracovalo nasledovný belskový IQ test, a to za účelom samospoznania tvojej itelektuálnej úrovni, poprípade za účelom jej zdokonalenia. Test sa skladá z troch otázok a jeho výsledok sa okamžite dozvieš.

Otázka č.1) Vymenuj v duchu aspoň jedno zvieratko ktorého guáno (trus) sú bobky. Za správnu odpoveď dostávaš 100 IQ bodov.

Otázka č.2)  Vymenuj v duchu aspoň jeden Ruský veľtok. Za správnu odpoveď dostávaš 100 IQ bodov.

Otázka č.3) Vymenuj v duchu aspoň jednu príčinu toho, prečo sa zem pohybuje okolo slnka po elipse a nie po kružnici. Za správnu odpoveď dostávaš 1 IQ bod.

Výsledok tvojho bleskového IQ testu je nasledovný: Vedecké konzílium Académie Reálnych Vied Cassoviensis, ti úprimne blahoželá k získaniu krásných 200 IQ bodov v tomto teste. Tvoje vedomosti o bobkoch a Rusku sú na vrcholnej vedomostnej úrovni. Nedostaky máš iba v poznaní reálných zákonov prírody, ktorými sa riadi pohyb živej i neživej matérie v časoprietore. Vedecké konzílium Académie Reálnych Vied Cassoviensis, na záver dovoľuje si ťa upozorniť na to, že v tomto jej bleskovom IQ teste viac ako 200 IQ bodov by nezískal ani Galileo, ani Newton, ani Einstein, Stalin, Lenin, či Hitler. Ale ani jeden čeln SAV či Rektorskej, alebo Biskupskej konferencie SR, či CZ. Skrátka nikto na svete, okrem Jeho Magneficencie, Generalissima Reálnych Vied, predsedu Akadémie Reálnych Vied Cassoviensis, autora "Kvantovej matematiky" a "Fyziky absolútneho pohybu hmoty" GRSc Alexandera Jozefa JÁRAYa.Vážený respondent, ak sa slobodne a dobrovoľne rozhodneš pravidelne čítať sránky na adrese //jaray.blog.sme.sk// aj ty v dohľadnej dobe dosiahneš v tomto IQ teste 201 bodov.

Ondi 9.5.2007 13:41

Energie

Nebylo by korektnější napsat místo "energie vzniká", že se energie uvolňuje?

kaya 9.5.2007 13:28

Ale stejně to ty hvězdy zakončují hezky!

Zdeněk Kříž 9.5.2007 12:29

Za to může Bush!

Kdo jiný přece!


Poslali jste životopis a marně čekáte na reakci. Proč jiným odpovědí, ale vám ne

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak žádají o práci bílé límečky a jak ty modré? Na koho nasazují personalisté robota? A proč se zájemcům o práci z...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Jak bude za času Vodnáře? Býci se dočkají lásky, dařit se bude Pannám

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vládu na nebi si jednotlivá znamení zvěrokruhu předávají podle toho, jak do nich vstupuje Slunce, což bývá vždy kolem...