Sobota 22. února 2020svátek má Petr 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Natrénujte si maturitu z angličtiny

Učitel angličtiny (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Učitel angličtiny (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Studenti, kteří budou maturovat z anglického jazyka, mají možnost si na modelových ukázkách vyzkoušet, co je u zkoušky čeká. Maturitní seriál najdete každé úterý v příloze LN Akademie. Sestavený je ve spolupráci s výukovým časopisem Bridge.

Státní maturita se skládá ze tří částí: didaktického testu (reading + listening), písemné práce (writing) a ústní části (speaking). V­ prvních dvou vydání (29.1. a 5.2.) byly výběr různé části didaktického testu. Pak následoval nácvik slohu a ústní části.

Od 26. února na nižší úroveň naváže vyšší, kdy během čtyři týdnů v LN opět otiskneme didaktický test a poslech, pak sloh a na závěr ukázku ústního zkoušení.

Na www.lidovky.cz/anglictina vždy najdete audio nahrávky, které jsou potřeba k poslechovým cvičením.

Listening, 5. března (higher level)

Cvičení si poslechněte zde:

Listening, 26. února (higher level)

Cvičení si poslechněte zde:

Autoři cvičných testů vycházeli z dostupných materiálů Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat), jež státní maturitu připravuje a zajišťuje. Cvičení (lehčí úroveň) tedy typově odpovídají úlohám, které maturanti v květnu u zkoušky dostanou.

Vyšší úroveň si mohli studenti vybírat v předchozích dvou ročnících maturit. Letos už ale na výběr nemají a všichni budou maturovat jen z lehčí varianty.

Podrobnosti ke zkoušce z angličtiny lze vyhledat v žákovském průvodci maturitou na oficiálních stránkách www.novamaturita.cz, kde se v sekci „testy a zadání“ můžete podívat i na originální maturitní testy z minulých let. Kompletní ukázka zkoušky je k dispozici i na www.bridge-online.cz (kde najdete i další materiály k maturitě). Časopis Bridge, který je určen pro středoškolské studenty angličtiny, se státními maturitami zabývá již více než deset let.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Prodej, Byt 2+kk, 43m2, Benátky nad Jizerou II
Prodej, Byt 2+kk, 43m2, Benátky nad Jizerou II

Na Burse, Benátky nad Jizerou - Benátky nad Jizerou II, okres Mladá Boleslav
2 190 000 Kč