Pondělí 24. února 2020svátek má Matěj 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Nokia představila manažerské hvězdy: E66 a E71

Po delším půstu se opět dočkáváme přírůstků do rodiny manažerských telefonů finského výrobce. Splňují všechny moderní trendy jak v oblasti designu, tak i funkcí.

Nokia E66 bude evolucí modelu E65. Zachovává si elegantní vzhled, vysunovací konstrukci a také se snaží oslnit použitými materiály, mezi něž patří ocelová záda a kovový rámeček. Naopak E71 vychází z populární E61(i), takže ji od ostatních telefonů snadno rozeznáte podle QWERTY klávesnice. Nokia se chlubí, že je to nejtenčí telefon s tímto hardwarovým doplňkem – a skutečně, 10 milimetrů se v této kategorii jen tak nevidí, stejně příjemná bude i váha 120 g.

Pro oba dva přístroje je charakteristická velmi dobrá spolupráce s e-mailovými schránkami. Ta jde tak daleko, že pro zhruba tisícovku z nich nemusíte nastavovat žádné parametry, pouze si je stáhnou ze serveru. Samozřejmostí je podpora MS Exchange a další technologií, což dělá z těchto Nokií opravdu silného konkurenta pro platformu Blackberry.

Nokia E71

Stejně jako u obou zmiňovaných předchůdců pohání telefony operační systém Symbian. I v něm nalezneme drobná vylepšení – velice zajímavé se zdá být to, které umožňuje přepínat mezi dvěma různými aktivními plochami (např. soukromou a pracovní).

Samozřejmostí u telefonů s „E“ v názvem je bohatá datová výbava. Ta u obou modelů zahrnuje GPRS, EDGE, UMTS i HSDPA. Nechybí ani integrovaný GPS čip, který bude možno využít s dodávaným navigačním software Nokia Maps. Zdá se rovněž, že kvalitní fotoaparát se stává neodmyslitelnou součástí i manažerských přístrojů. Jeho parametry zde zní více než přesvědčivě: 3,2 MPx, autofocus a LED svítilna, video ve VGA (640 x 480) rozlišení.

Nokia E66

Odhadovaná cena obou přístrojů se pohybuje okolo 11 000 korun. Na pulty českých obchodů by měly dorazit už v průběhu léta.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....