17. dubna 2008 6:00 Lidovky.cz > Relax > Věda

Nová verze Google Earth se spoustou vylepšení

Google Earth zobrazuje, kam na Zemi svítí slunce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Google Earth zobrazuje, kam na Zemi svítí slunce. | foto: GoogleReprofoto

Nová verze populárního mapového programu Google Earth přináší nejenom opravy chyb, ale mnoho vylepšení týkajících se především vizuální stránky.

V panelu nástrojů přibylo tlačítko, po jehož stisknutí se zatmaví ty části Země, kam právě nesvítí slunce. Zvláště efektní je to v případech svítání nebo západu slunce a trojrozměrném pohledu na terén. Toho se týká další vylepšení zejména v oblasti velkých amerických měst, která nyní působí velmi realistickým dojmem.

Google Earth

K pocitu, že jste ono místo skutečně navštívili, byť jste se nezvedli od svého počítače, přispívá i vylepšení práce s funkcí StreetView. Ta obsahuje reálné fotografie z vybraných ulic, které na sebe plynule navazují.

Mezi další vylepšení patří datace leteckých snímků anebo nový způsob ovládání. Tento update je obecně považován za velmi významný, takže ať už jste pravidelným nebo jen občasným uživatelem tohoto programu, rozhodně by vás neměl minout.

Podrobnější informace najdete Google Earth Blogu.