Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 17 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Nové iPody Nano - ještě tenčí než kdykoli dříve

Apple iPod Nano s tloušťkou 6 mm. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Apple iPod Nano s tloušťkou 6 mm. | foto: AppleReprofoto

Po šílenství spojeném s uvádění iPhone 3G je nyní každý produkt Apple sledován s o to větší pozorností. Apple své fanoušky nezklamal ani v oblasti hudebních přehrávačů.

Nejvíce se očekávala nová verze iPodu Nano a to hlavně kvůli tloušťce, která se smrskla na rekordních 6 milimetrů.  Trojici údajů o velikosti doplňují čísla 91 a 38 mm, váha se zastavila na necelých 37 gramech.

Apple iPod Nano

Krom písniček může Nano posloužit i prohlížení obrázků nebo sledování filmů, pokojit se však budete muset s displejem o QVGA rozlišení a úhlopříčce 2 palce. Přístroj lze ovládat pomocí zabudovaného pohybového senzoru, může také posloužit jako diktafon, avšak bude nutné k němu přikoupit sluchátka s mikrofonem. Nabízet se bude v několika barevných provedeních v kapacitách 8 a 16 GB za cenu 149 resp. 199 dolarů.

Apple iPod Touch

Modernizované verze se dočkal rovněž iPod touch, o kterém se hovoří jako o iPhonu bez telefonního modulu. Změny jsou však spíše kosmetického rázu, nový Touch kopíruje změny iPhonu 3G, což se projevuje zejména kovovém zadním krytu. Kapacita zůstává nezměněna: 8 GB se začne prodávat za 229 dolarů, verze s dvojnásobnou pamětí za 299 a nejvyšší model s 32 GB za 399 USD.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....