Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Nový software pro iPhone přináší 100 vylepšení

iPhone OS 3.0 Software. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy iPhone OS 3.0 Software. | foto: AppleReprofoto

Společnost Apple oznámila novou verzi firmware pro iPhone, který řeší mnoho nedostatků tohoto telefonu a přináší několik nových funkcí. Software s označením OS 3.0 si budou moci majitelé první a druhé verze iPhonu nahrát zdarma během léta. Pro iPod Touch bude tento upgrade stát 9,95 dolarů (200 Kč).

iPhone bývá často ze strany svých odpůrců terčem výsměchu kvůli chybějící podpoře multimediálních zpráv, kterou dnes najdeme i u těch nejlevnějších mobilů. To se již brzy stane minulostí, neboť jednou z hlavních inovací OS 3.0 bude možnost posílání MMS včetně obrázků, zvukových záznamů (nová funkce diktafon), kontaktů či informací o geografické poloze. Spolu s podporou MMS byl vylepšen i editor SMS zpráv, který umožní lepší správu textovek. Ty bude nově možné spolu s e-maily číst a psát ve vodorovném režimu obrazovky.Spousta uživatelů jistě také uvítá funkci Copy & Paste, tedy kopírování a vkládání textu, jež bude dostupné napříč různými aplikacemi. Další podstatné inovace se dočkalo Bluetooth, pomocí kterého půjdou přenášet vybrané soubory a poslouchat hudbu v bezdrátových sluchátkách (A2DP).

V novém softwaru přibyla dále funkce Spotlite, jehož prostřednictvím bude možné z hlaví obrazovky snadno vyhledávat různé položky telefonu (kontakty, hudba, poznámky, zprávy apod.) či samotné aplikace.

Za zmínku stojí rovněž Apple Push notification. Tato služba v praxi fungovat tak, že existuje server, s nímž mohou být propojeny různé komunikační programy třetích stran (např. IM klient), a pokud uživateli na ně přijde zpráva, zobrazí se mu na domovské stránce zvukové, textové či obrazové upozornění.

S oznámením OS 3.0 bylo také uvolněno nové vývojové prostředí (SDK), které umožní například vzájemnou spolupráci s Google Maps či vlastními mapami, což signalizuje, že by se brzy mohly objevit plnohodnotné navigační aplikace třetích stran. V rámci jednotlivých programů bude rovněž dovoleno realizovat platby (např. dokoupení elektronických knih apod.), přistupovat do hudební knihovny iPod či ovládat připojené příslušenství.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško
Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško

Pojďte s námi vyzkoušet enzymatické kapky Co-Lactase, které mohou pomoci vašemu miminku proti intoleranci laktózy a kojenecké kolice.