Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 19 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

O2 zveřejnil ceny za iPhone

Apple iPhone. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Apple iPhone. | foto: Reprofoto

V pátek začnou všichni tři operátoři nabízet iPhone a O2 jako první zveřejnil, s jakými tarify si jej bude možno pořídit. Překvapením je datový paušál za 150 korun, který je jejich součástí.

Kvůli iPhone budou mít dvě prodejny (na Václavském náměstí a v Brně v České ulici) otevřeno už o půlnoci, pro ostatní pobočky platí běžná otevírací doba. Ve všech však dostanete iPhone jenom pro předložení platného dokladu, protože až do odvolání si jeden zákazník (tedy jedno rodné číslo) může odnést pouze jeden přístroj.

Napjatě se očekávalo, jaké nasadí operátoři ceny a to jak za samotný přístroj, tak za tarify, které k němu bude možno pořídit. Nedotovaná cena (tedy bez jakýchkoli úvazků) se zdá být poměrně vysoká - verze s 8GB pamětí za 11 995 Kč a 16 GB za 14 095 Kč. K těmto přístrojům je možno pořídit předplacenku za zvýhodněnou cenu.

Hlavní důraz je však kladen na dotovaný prodej s tarify NEON. Zde O2 připravil několik balíčků (M, L, XL a XLL), které se liší podle možnosti telefonování zdarma a výší tarifu. Příjemným překvapením je, že součástí každého balíčku je i datový paušál, který zahrnuje využívání O2 hot-spotů pro připojení přes Wi-Fi a který v rámci daného balíčku pořídíte už za 150 korun.

Uvázat se operátorovi k používání těchto balíčků můžete na 24 nebo 36 měsíců a podle toho zaplatíte za nový přístroj. Cena se tak u vyšších tarifů dá stlačit až na jednu korunu. Více informací naleznete zde.

Svět techniky komentuje: Nedotovaná cena je podle očekávání nadsazená možnostem přístroje, nutnost upisovat se na dva nebo na tři roky provětrá vaši peněženku v dlouhodobějším horizontu. Potěšil však velmi nízký poplatek za datový paušál, bez nějž by byl iPhone využitelný jen na půl. Pro O2 také mluví (i když malé) pokrytí 3G sítěmi, které se má do budoucna rozšiřovat. Uvidíme, s čím přijdou ostatní operátoři.  

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?