Pátek 10. dubna 2020svátek má Darja 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Pačes: Vlnění ve 'strašícím' domě? To si nedovedu představit

"Strašidelný dům" ve Strašicích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy "Strašidelný dům" ve Strašicích | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Nyní máme v Česku záhadu, která trvá a působí sice zvláštně, ale přesvědčivě. Jsou to úkazy dosud "neznámé formy energie" ve Strašicích v Brdech na Rokycansku.

Před několika lety byly noviny plné obrázků nohou ožraných jakousi zabijáckou bakterií. Už si na podrobnosti této historie nepamatuji, ale působilo to velmi věrohodně a hrůzostrašně. Otevřené rány se po tělech šířily úděsnou rychlostí. A pak všechno utichlo a nikdy jsem se nedozvěděl, o jakou bakterii se jednalo, jestli to všechno nebyl jen humbuk a proč někdo ty zprávy vypustil.

Apak jsou zde thajští lékaři. V televizi mluvila skupina lidí - Čechů, kteří se zapřísahali, že podstoupili "thajské operace" a že byli při vědomí, když jim thajský specialista vyndaval z těla kusy orgánů, plné dlaně sedlé krve a dalších "škodlivých substancí". Po těchto zákrocích jim nezbyla žádná jizva, protože to ten pán z nich tahal (snad) pupkem. Od té doby je ticho po pěšině a zázračné léčení se neopakuje. Či snad někde ano?

Trochu jiná záhada se stala nedávno v USA, kdy všechny televizní stanice vysílaly v přímém přenosu, jak zoufalí rodiče honí po obloze balon, v němž jim nešťastnou náhodou ulétl malý syn. Nakonec se ukázalo, že rodiče všechno zinscenovali a kluka měli schovaného doma v garáži. A tak záhada, která zůstává nevyřešena, je, proč to udělali. Jsou to blázni? Nebo se chtěli stát tak zvláštně populárními? Je možné i takovou blamáž zpeněžit?

Nyní zde máme další záhadu, která ale dosud ze světa nezmizela, trvá a působí sice zvláštně, ale přesvědčivě. Jsou to úkazy dosud "neznámé formy energie" ve Strašicích v Brdech na Rokycansku. V jednom domě se tam vzněcují elektrické zásuvky, samy od sebe hoří mokré ručníky, praskají žárovky a jiné sklo, a to všechno i po odpojení domu od elektrické sítě a vodovodu. Zkoumali to už i odborníci a nevědí si s tím rady.

Nedaleko se kope příkop pro nějaké kabely či co a všechno se prý spustilo, když se začalo s výkopem. Dům stojí blízko vojenského pásma a kdoví, co prý tam ti vojenští odborníci dělají. Také jsou tam někde nedaleko sluneční kolektory. Ale proč se to děje zrovna v tomto jednom domě, a ne také v jiných domech v okolí? Ačkoliv - jedna paní v televizi Nova říkala, že se jí v jejím (nedalekém) domě zjevuje duch minulé obyvatelky a v jiném domě slyší pán kroky na půdě a nikdo tam není. To už ovšem není samo sebou a je třeba se na to důkladně podívat!

Nechci ale vůbec bagatelizovat problémy obyvatel domu s tou záhadnou energií - je dost dobře možné, že je někde nedaleko prokopnutý kabel elektrického vedení a že se elektřina přenáší podložím, nebo že se v tom místě střetávají různá vlnění a působí tyto neobvyklé jevy. Jen si nedovedu představit, jaká vlnění by to mohla být.

Vzpomínám si na dobu, kdy jsem stavěl svépomocí družstevní byt. Bylo to v sedmdesátých letech a jednoho dne přijeli na stavbu policajti a vojáci, a že bagr přerušil nějaký důležitý tajný kabel. Strašice jsou nedaleko vojenského prostoru a kdoví, co tam v zemi je.

,
Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

OVĚŘENO: Jak nám chutnaly toustís od Penamu?
OVĚŘENO: Jak nám chutnaly toustís od Penamu?

Dvacet testerek z řad čtenářek eMimina mělo možnost ochutnat jedinečné toustís od Penamu. Jak jim chutnaly, co si z nich připravily a jak je celkově zhodnotily?