2. května 2012 19:09 Lidovky.cz > Relax > Věda

Plzeňská práva nesmějí přijímat studenty do prvního ročníku

Budova Právnické fakulty v Plzni | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova Právnické fakulty v Plzni | foto: ČTK

PRAHA Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni nesmí přijímat studenty do prvního ročníku bakalářského studia.

Rozhodlo o tom ministerstvo školství, napsal server iDnes.cz. O bakalářské studium na fakultě se ucházelo 161 lidí, ale škola obdržela vyrozumění, že do tohoto programu už nesmí nikoho vzít. Právnická fakulta také stále neví, zda bude moci přijímat studenty do stěžejního magisterského programu.

'Klinická smrt'

Ministerstvo fakultě oznámilo, že sice prodlužuje akreditaci bakalářského programu, ale zároveň do něj zakazuje přijímat nové studenty. Podle děkana fakulty Jana Paulyho to znamená pro fakultu "klinickou smrt". S rektorkou univerzity Ilonou Mauritzovou nyní podle serveru jedná o podání opravného prostředku, takzvaného rozkladu.

ČTĚTE TAKÉ:

"Dohodli se, že pan děkan Pauly co nejdřív připraví stanovisko, ve kterém vysvětlí, proč by se rozklad měl podávat. Vedení univerzity poté rozhodne, zda se rozklad podá či nikoliv," řekla serveru mluvčí školy Kamila Kvapilová. Kolegium rektorky už ale dříve oznámilo, že s přijímáním nových studentů nesouhlasí.

Akreditace od Dobeše

Bývalý ministr školství Josef Dobeš plzeňským právům v březnu prodloužil do roku 2016 magisterskou akreditaci. Zatím ale není jisté, zda nebude rovněž magisterský program pro nové studenty uzavřen. "Rozhodnutí o omezení akreditace magisterského studijního programu, tedy zákaz nebo povolení přijímat ke studiu, je ponecháno na rozhodnutí nového ministra," sdělil tiskový odbor ministerstva.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz