Čtvrtek 29. října 2020svátek má Silvie 11 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Přečtený hrdina učebnic biologie

V učebnicích zoologie patří kopinatci významné místo, i když s výjimkou odborníků tohoto celkem nenápadného tvora jen málokdo viděl na vlastní oči. Živočich se na první pohled podobá rybce, ale od ryb a dalších obratlovců se významně liší už tím, že postrádá páteř. Tu mu nahrazuje pružná hřbetní struna.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Aleš Vágner 7.7.2008 12:17

Pro všechny odborníky

Pro všechny odborníky ale hlavně pro pana Váchala, prosím prosím prosím, v jakém díle a kterého dementního časopisu jste se dočetl tyto odborné pasáže které používáte? Musím ho mít, určitě mi pomůže s diplomovou prací o evoluční biologii.

Petr Váchal 5.7.2008 15:41

najednou se DNA z 4-násobila :-)))

nic ve zlým, ale podobná tvrzení jsou jen ukázkou primitivity stejně jako dnes již  popřený Darwinismus.

Neodarwinisti bohužel v boji s kreacionisty použávají věty : "ono se", DNA, gen, rovnováha  atp. aniž se řekne to podstatní.

Pokud uděláte DNA se stejným složením život nevznikne. Rovnováha je jen myšlenková dedukce, ale v těle něco jako systém, který ji zajišťuje nikdy popsán nebyl. DNA se nemůže replikovat sama ze sebe, takže se nemůže ani multiplikovat. Gen mělo za posledních 50 let 3 úplně jiné významy, je bláznovstvím si myslet, že ten dnešní význam a celá genetika se neukáže zase jako totální pitomost stejně jako kdysi víra v molekulární biologii.

Jinými slovy : stále ještě nevíme, co přesně DNA dělá, jak skutečně život vznikl ani nejsme schopni dokázat, že něco má svého konkrétního předka, protože způsobů jak mohlo něco vzniknout jsou miliony a nakonec Darwinisti co každých 10 let uvádí jiné taxony (druhové členění).

Nepíšu to sem kvůli kreacionistům ale kvůli tomu, že takhle se evoluční biologie neskutečně ztrapňuje. Za pár let se zase ukáže, že to bylo jinak .... Doporučuje Monoda : Náhoda a nutnost ..bibli biologů před 30 lety a pak porovnejte s dnešními poznatky. Pak vás podobné články saturujicí povrchní víru v evoluci přestanou bavit.

B.B. 5.7.2008 21:45

nikoliv

Dobrý den, to co evoluční biologie dokázala za posledních několik desítek let, a to jak nám umožnila poznat naší biologickou minulost je něco naprosto úžasného. Samozřejmě, že se - stejně jako ostatní vědy - nakonec ukáže jako omylná (protože věda se učí vlastními omyly, narozdíl od fanatismu, který ví vždycky všechno přesně a proto se nikdy nepoučí), ale biologické poznání postupuje dopředu a učí nás chápat svět lépe. To co píšete ukazuje na neznalost principů fungování jakékoliv vědy. A jen pro jistotu - jsem věřící člověk. Hezký den.

Petr Váchal 6.7.2008 8:42

Re: nikoliv

Vaši víru do toho netahejte. Zmiňoval jsem ji jen proto, abych uvedl důvody tohoto bláznivého počínaní. Opravdu si myslíte, že řetězec typu CGA GGA CCA TTA je opravdu k něčemu ?

Není to náhodou tak, že na základě tohoto nového jazyka zkoušejí biologové oblbnout lidi, aby dostaly granty ? Co den se objeví nějaká nová zaručená publikace, co to znamená. Zatím se vždy ukázalo, že jde o blbost.

Opravdu si myslíte, že příroda funguje tak, že "někdo" přepisuje DNA do RNA a pak zpět ? Pokud ano, jakože stejná kombinace DNA (RNA) kodu nevede ke stejným chemickým výsledkům ?

Proto se do genetiky najednou vsunulo to, že je spousta zápisů zbytečná ... he he he ...najednou přestaly platit staré zákony fyziky, chemie a biologie a někdo dělá energeticky zbytečnou práci.  A zdůvodnění ? Prý byla tato energetická zbytečnost nutná k přežití. Tedy někde ano a někde ne. Je mi léto, ale biologie se navzdory 1000 publikací nových DNA "objevů" točí v kruhu a lékaři musí stejně jít do kauzualistiky, protože žádný zákon, natož užitečný zákon biologové 30 nepřišli.

Petr Váchal 6.7.2008 8:44

Re: Re: nikoliv

oprava : za posledních 30 nepřišli.

Bohužel Monodovo a Dawkinsovo dědictví se ukázalo jako prokleté.

B.B. 6.7.2008 9:12

Re: Re: Re: nikoliv

Samozřejmě máte pravdu. Prokazatelně nebyl částečně přečten genetický kód člověka, nebyla prokázána souvislost mezi některými geny a některými chorobami, analýza DNA se nepoužívá k odhalení zločinců (nebo prokázání neviny), nepěstují se plodiny s pozměněnou DNA. Jen toto samo o sobě dokazuje, že evoluční biologie objevila něco velmi významného. A skutečnost, že se Vám to nelíbí na tom nic - bohudík - nemůže změnit. Tím samozřejmě neříkám, že všechny interpretace tohoto objevu (například některé knihy sociobiologů) jsou v pořádku - každý velký objev přináší i "úletné" interpretace - ale význam těch objevů samotných je jednoduše nezpochybnitelný. Váš postoj mi připomíná knihu "Proti reakčnímu mendelismu-morganismu" ve které se také dokazuje, že reakční biologie darwinismu a neodarwinismu je komplotem buržuazních zrádců a biologický život funguje podle principů jediné nezpochybnitelné pravdy marxismu-leninismu. Jeden z referátů této knihy tvrdil, že budeme-li pěstovat po dvacet generací kozy v chladném prostředí s dostatkem potravy stanou se z nich jakové ... Váš příspěvek nebyl tak vtipný jako tento, ale z vědeckého hlediska byl na stejné úrovni. Hezký den.

Rudolf 6.7.2008 11:37

Re: najednou se DNA z 4-násobila :-)))

Brat lidem iluse je horsi nez, brat diteti hracku.

Daniela 5.7.2008 0:08

1!

Poněkud truchlivé zjištění. Slon pochází z porouchaného triploidního kopinatce.

xxx 5.7.2008 0:09

Re: 1!

kdyby jen slon !


Máme podvyživené děti? Trend „zdravého“ stravování je tragický, říká odborník

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špenát je hnusný, rajčata taky. Do školní jídelny nechodíme, tam nám nechutná. Jíme jen špagety a pizzu. A tak dál....

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Generace nevzdělaných dětí. Jen málokdo dělá při distanční výuce pokroky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je osm hodin ráno, učitel zakládá virtuální místnost, do které se postupně připojí žáci. Jednomu nejde mikrofon,...