6. června 2012 14:58 Lidovky.cz > Relax > Věda

Země česká, domov můj? Zapojte se do průzkumu

Česká vlajka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká vlajka | foto: Shutterstock

Co vám o vztahu k vlasti vyprávěli rodiče či prarodiče, a jak jej sami vnímáte dnes, se asi v mnohém liší. Není se ani co divit. Během života jedné generace se měnily politické souvislosti, ale i státní uspořádání.

Kolikrát se jen od počátku minulého století v českých zemích změnila měna, do níž si ukládáme životní úspory? Občas se zdá, že nebýt  mezinárodních sportovních utkání ve fotbale či hokeji, tak se emoce k naší státnosti ani neprojeví.

Dnes nemusíme bojovat o uznání naší státnosti, jako tomu bylo před sto lety. O to více je třeba se ptát po jejích aktuálních hodnotách a naší spoluodpovědnosti za jejich utváření a udržování. I největší skeptici současného stavu musí připustit, že v české společnosti v době přírodních katastrof převáží vlna občanské solidarity a sounáležitosti.

Realizátorem průzkumu je společně s Lidovými novinami a časopisem Přítomnost agentura Donath Business & Media, odborným garantem společnost Mr. Think.

"Kromě čtenářů deníku Lidové noviny a serveru Lidovky.cz byl tento dotazník adresně rozeslán široké databázi studentů vysokých a středních škol. Odpovědi jsou anonymní a získaná data budou zpřístupněna akademické obci, zájemcům z řad novinářů i širší veřejnosti," uvedla Gabriela Bechynská z pořádající agentury DBM.

Lidové noviny

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz