Pátek 10. dubna 2020svátek má Darja 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

První uživatelé Androidu si stěžují na problémy

T-Mobile G1 - první mobil používající operační systém Android. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy T-Mobile G1 - první mobil používající operační systém Android. | foto: T-MobileReprofoto

Ostře sledovaný telefon T-Mobile G1 s operačním systémem Android si na americkém trhu odbyl svou premiéru a tamní diskusní fóra se začínají plnit prvními zkušenostmi z reálného provozu. Většina se jich však nese v negativním duchu.

Mnoho uživatelů zaskočily problémy, které nastaly při pokusu o stahování mailů prostřednictvím POP3/IMAP z jiných schránek než těch vedených u Google. Pokus o připojení nezřídka kdy skončil chybou, popřípadě se podařilo stáhnout jen první zprávu. Stejně tak velmi často končí neúspěchem pokus o odeslání pošty.

Problémy nastávají hlavně v případě, že se ve schránce nalézá mnoho e-mailů s velkými přílohami. Doporučené smazání a nové nastavení účtu spojené s restartem telefonu ale zabírá jen dočasně.

Zatímco problém jako ten s elektronickou poštou se čas od času přihodí každému výrobci a bude nejspíš brzy odstraněn, další velká oblast stížností směřuje na jeden systémový nedostatek: nové aplikace je možno instalovat pouze do vnitřní paměti přístroje, nikoli však na paměťovou kartu. Uživatel je tak omezen pouhými 70 MB volného prostoru. Vzhledem k faktu, že Android je přímo založen na nutnosti instalování dodatečných aplikací, to může být pro některé majitele G1 velmi omezující.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Vyhrajte: 3 výherci od nás dostanou balíček Nivea Baby
Vyhrajte: 3 výherci od nás dostanou balíček Nivea Baby

Rozmazlujte své děťátko jemnou masáží. K jeho hýčkání vám pomůže balíček péče o ty nejmenší od Nivea Baby. Vyhrajte ho právě vy.