Diskuse k článku: Solární energie z hor může podle expertů potřebu pokrýt lépe

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 10.1.2019 17:51
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Konečný 10.1.2019 17:51

A co takhle nechat ty jaderky ?

J. Maicel 10.1.2019 15:28

Ano, odstranit z hor ty odporné píchající stromy a udělat tam hezké kilometry panelů. Pod panely se navíc mohou udělat budky pro zvířátka a nebude na ně pršet, medvídci, srnečky, kančíci a lištičky konečně budou humánně bydlet pod střechou.... Část energie by se mohla dát na vytápění těch zvířecích domečků... a na betonové sloupy s elektrikou je možné instalovat množství ptačích budek. A z hor by vypadli ti odporní ječící lyžaři, co si jen rozbíjejí huby o stromy a pak tam musej pro ně lítat vrtulníky. navíc by odpadly problémy s kůrovcem, ten by určitě panely nežral... Vivat moderní ekologie a její otevřené mozky.

P. Götze 10.1.2019 10:07

Misto sjezdovek polozit solarni panely, moje rec. i dotaci by na to spravci resortu mohli dostat. A lyzari, cili uz byvali lyzari by se na tu krasu mohli jezdit kochat. ve svych elektrovozech. Takova elektroturistika. Lyzovani, to je prezitek neekologicky se chovajicich lidi minulosti.

J. Moravec 10.1.2019 8:41

Diky nizsim teplotam na horach by take stoupla ucinost. Dobre by bylo dostat se nad mraky. Vysoke hory jsou v zime casto zalite sluncem a v nizinach je zatazeno. Svycari maji dobre predpoklady pro cistou energii.

Najdete na Lidovky.cz