Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 19 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Spojení s kolegy přes půlku světa? Skype přichází do školních tříd

Skype (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skype (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Na základní škole Červený vrch v Praze byl oficiálně představen projekt Skype in the Classroom, který žákům a studentům od základních až po vysoké školy nabízí spojení s jejich kolegy na různých koutech světa. Vedle samotné komunikace nabízí také hru, při níž studenti zjišťují, kde se nachází jejich partner, s nímž prostřednictvím Skypu hovoří.

Při této hře se žáci naživo spojí s vrstevníky, aniž by věděli, kam volají. Pomocí vhodně kladených otázek, týmové spolupráce a hledání v atlasech, mapách a učebnicích musejí obě strany zjistit, kde se jejich partner nachází. Celá komunikace probíhá v angličtině.

Vzdělávací projekt, který vznikl před třemi lety ve Spojených státech amerických, nabízí i další možnosti. Žáci se mohou spojit se zajímavými osobnostmi z celého světa či vědci na výzkumných projektech. Navíc si mohou prohlédnout zajímavá místa, jako je podmořská laboratoř nebo některý z amerických národních parků.

S podmořskou laboratoří Aquarius, na níž ve dvacetimetrové hloubce u floridských břehů působí i francouzský oceánograf Fabien Cousteau, se v červnu spojili studenti Střední průmyslové školy v pražském Třebešíně. Jako jediná škola v České republice se totiž prosadili do mezinárodního vzdělávacího projektu Mission 31, který rovněž organizuje společnost Skype.

Školy, které mají o účast v projektu Skype in the Classroom zájem, se mohou zaregistrovat na oficiálním webu. V rámci přihlášky si může učitel vybrat partnera pro svou třídu ze stovek projektů a registrovaných škol z celého světa. V současnosti je do něj zapojeno přes půl milionu žáků z asi 150 vzdělávacích zařízení.

,
Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.