Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Symantec uvádí bezpečnostní balík Norton 360

Norton 360 v3.0. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Norton 360 v3.0. | foto: SymantecReprofoto

Společnost Symantec představila nové bezpečnostní řešení Norton 360 ve 3. verzi, která chrání osobní počítač i všechny typy online aktivit.

Součástí nového Nortonu 360 je kompletní verze služby Safe Web, jež hodnotí bezpečí internetových stránek, ať už jde o prohlížení stránek, vyhledávání, nákupy nebo komunikaci. Kromě toho také dokáže informovat návštěvníka stránek o hrozbách ještě před tím, než na danou stránku přejde.

Mezi další prvky balíku patří funkce Norton Insight sloužící k zabezpečení, ukládání a správě osobních dat – přihlašovacích jmen a hesel. Ta se hodí zejména při online nakupování a využívání internetového bankovnictví, neboť zabraňuje v činnosti škodlivému kódu, jako jsou keyloggery, ke shromažďování osobních informací.

Další novinkou je služba Norton Backup Drive nabízející v intuitivním rozhraní podobném Průzkumníku Windows snadnou správu zálohování. Navíc je možné zálohovat soubory na různá externí datová média nebo zabezpečené online úložiště. Norton 360 v3.0 rovněž obsahuje funkci Smart Startup Manager umožňující správu programů spouštěných při zahájení činnosti systému Windows, které často zpomalují start počítače.

Norton 360 bude v České republice k dispozici od 1. dubna za doporučenou cenu 1859 Kč (včetně roční podpory). Standardní edice Norton 360 v sobě zahrnuje 2GB dat na zabezpečeném online úložišti s možností dokoupit další prostor. Software bude rovněž dostupný ve verzi Small Business Edition 5 User Pack za cenu 3444 Kč (včetně  10GB na zabezpečeném online úložišti).

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!