Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Test bluetooth sluchátek Jabra BT620s

Jabra BT620s - lifestyle. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jabra BT620s - lifestyle. | foto: JabraReprofoto

Společnost Jabra se orientuje především na bezdrátové náhlavní soupravy, ve svém portfoliu má však i několik zajímavých sluchátek, která lze plně využít při poslechu hudby z mobilu. Jedním takovým je model BT620s.

Bezdrátový headset Jabra BT620s se na první pohled jeví jako obyčejná sluchátka. Jedná se o typ se záhlavním obloukem, díky němuž je nošení dostatečně pohodlné, a zároveň se nemusíte bát, že by vám sluchátka při prudším pohybu spadla z hlavy. Týlní most je vyroben z plastu a poskytuje dostatečnou pružnost, takže s ním nebudou mít problémy ani jedinci s větší hlavou. Povrch obou mušlí je rovněž plastový v kombinaci černé a stříbrné barvy. Právě zde se objevují veškeré ovládací prvky – na každém sluchátku jsou rovnou tři. Levá mušle je působištěm pro příjem/ukončení hovoru a regulaci hlasitosti, pravá mušle má naopak na starost přehrávání/pozastavení a posouvání skladeb. V pravém sluchátku se pak ještě vyskytuje miniUSB konektor a mikrofon. MiniUSB konektor slouží primárně pro nabíjení, lze se s ním ale také prostřednictvím kabelu připojit k počítači a poslouchat hudbu bez ohledu na to, zdali má PC v sobě zabudované BT nebo ne. U námi testovaného provedení byl součástí balení i miniaturní bluetooth adaptér A120s vybavený audio koncovkou 3,5 mm.

BT620s_1

Jabra BT620s podporuje všechny čtyři bluetooth profily, jež jsou u sluchátek vyžadovány. Profily A2DP, handsfree a headset asi představovat nemusím, u AVRCP by se však hodilo připomenout, že se jedná o profil, který se stará o to, aby bylo možné hudební přehrávač v mobilu ovládat prostřednictvím sluchátek. Model BT620s disponuje jednou vychytávkou - připojení ke dvěma zařízením současně. To se hodí v případě, když posloucháte hudbu z počítače a někdo vám zavolá na mobil. Díky této funkci se přehrávaná hudba z PC ve sluchátkách ztlumí a po ukončení hovoru opět obnoví.

Kvalita reprodukce je vzhledem k typu sluchátek a bezdrátovému přenosu na dobré úrovni – zvuk je dostatečně sytý a má i výraznou basovou složku. Pokud jsou sluchátka od telefonu či jiného zdroje hudby vzdálená pár metrů, obvykle nedochází k přerušování hudby. To může v určitých intervalech nastat pouze tehdy, jste-li ve vzdálenosti zhruba od 5 metrů dále. Záleží také na tom, zdali nestojí v cestě nějaká překážka.

BT620s_2

Pochvalu si sluchátka rovněž zaslouží za dlouhou výdrž na jedno nabití, která se v případě přehrávání muziky vyšplhá až na 14 hodin. Při telefonování pak ještě o 2 hodiny déle. Nabíjení přitom není nikterak zdlouhavé, za 2 hodiny máte sluchátka plně nabitá. Dobíjet lze přes USB port počítače, v tomto případě ale musíte počítat s delší dobou.

Hodnocení
Jabra BT620s jsou výborná sluchátka, která najdou využití u mnoha zařízení, nejen při spárování s mobilním telefonem. Snad jedinou věcí, která mi na nich vadila, byly intenzivně na obou stranách blikající diody při přehrávání muziky, které lze sice vypnout, musíte to ovšem udělat pokaždé, když sluchátka zapnete a spárujete. Cena sluchátek se v internetových obchodem pohybuje okolo 1400 Kč.

Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?