Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Textovky zdarma odesílá 60 tisíc zákazníků Vodafonu

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: NokiaReprofoto

Službu Student SMS Grátis, která umožňuje studentům posílat esemesky zdarma do všech sítí výměnou za zobrazení reklamy v jejich mobilním telefonu, už využívá 60 tisíc studentů z řad zákazníků Vodafonu.

Ze statistik také dále vyplynulo, že průměrný uživatel odešle v rámci Student SMS Grátis 6 SMS zpráv a každý týden se zobrazí okolo 4 miliónů reklamních impresí. Službu využily pro své reklamní kampaně tři desítky inzerentů.

Služba umožňuje studentům ve věku 15-26 let, kteří jsou zákazníky červeného operátora, zasílat SMS zdarma do všech tuzemských mobilních sítí, a to po celý školní rok až do 31. 8. 2008. Nezáleží přitom, zda student používá paušální tarif nebo předplacenou kartu. Protihodnotu za SMS zdarma je reklama, která se objeví odesílateli na displeji mobilního telefonu během odeslání zprávy. Příjemce textovky žádnou reklamu neobdrží. SMS zdarma lze zasílat prostřednictvím WAPového portálu Vodafone live! nebo prostřednictvím Java aplikace v mobilním telefonu, kterou si lze stáhnout ze stránek operátora. Každý student může denně odeslat z portálu Vodafone live! i přes Java aplikaci až 300 SMS zpráv. Celkem má tedy k dispozici 600 volných textovek.

Svět techniky komentuje:  Vzhledem k tomu, že služba SMS Grátis funguje už půl roku, není 60 tisíc aktivních uživatelů příliš vysoké číslo. Masovějšímu rozšíření brání především fakt, že se každý student musí pro její využití nejprve registrovat a sdělit operátorovi své osobní údaje kvůli cílení reklamy. Podmínkou k pohodlnému odesílání zpráv zdarma je rovněž potřeba vlastnit telefon s Javou MIDP 2.0 a mít správně nastavený datový profil, neboť odesílání zpráv probíhá přes paketové přenosy GPRS/EDGE.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!