17. července 2009 13:24 Lidovky.cz > Relax > Věda

Tipy na zajímavé stránky: přistání Apolla 11 na Měsíci

We Choose The Moon | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy We Choose The Moon | foto: Jiří PešekLidovky.cz

Chcete vidět a slyšet, co se před 40 lety dělo na palubě Apolla 11? Zajímat by vás rovněž mohl pokročilý on-line plánovač tras či specializovaný komunitní server.

WeChooseTheMoon.org
U příležitosti 40. výročí přistání člověka na Měsíci vznikly interaktivní webové stránky www.wechoosethemoon.org, které obsahují pohled na výpravu Apolla 11 v reálném čase. Kromě simulace raketoplánu je zde přítomna i poměrně rozsáhlá fotogalerie a videa. Za projektem stojí Knihovna a museum J. F. Kennedyho.

  

TomTom Route Planner
Chystáte se vyrazit autem na dovolenou? Potom se vám bude možná hodit on-line plánovač tras od společnosti TomTom, který při výpočtu bere v potaz veškeré faktory, jež mohou řidiče na cestě zpomalit, a díky tomu tak dokáže podat velice přesné informace o době příjezdu v závislosti na denní době a dni v týdnu. TomTom Route Planner je nyní dostupný také v českém jazyce. Naleznete ho na http://routes.tomtom.com.

Obyvatelé.cz
Ke komunikaci prostřednictvím internetu mezi majiteli a nájemníky bytů, správci domů a ostatními, kteří mají co říci k vašemu bydlení, byl vytvořen projekt Obyvatelé.cz. Ten funguje na podobném principu jako ostatní sociální sítě (např. Facebook), na rozdíl od nich se však specializuje na konkrétní oblast.