Sobota 4. dubna 2020svátek má Ivana 1 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

TomTom dále rozšiřuje nabídku služeb v ČR

TomTom GO 730. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy TomTom GO 730. | foto: TomTomReprofoto

Po uvedení služeb Map Update Service, IQ Routes a Advance Lane Guidance na tuzemský trh spouští TomTom v ČR varování před bezpečnostními kamerami. Přední výrobce navigací také zároveň na včerejší tiskové konferenci oznámil, že v Česku rozšíří své zastoupení.

Rozsáhlá databáze zahrnující ověřené informace o bezpečnostních kamerách je přístupná pro všechny navigační přístroje TomTom. Její funkcí je identifikace a upozornění motoristů na přítomnost jednak bezpečnostních kamer, ale také radarů. Jejich pokrytí spolu s Českou republikou zahrnuje následující země: Rakousko, Belgii, Finsko, Francii, Německo, Itálii, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Španělsko, Švédsko, Portugalsko a Velkou Británii.

Pravidelně aktualizovanou databázi kamer lze stáhnout prostřednictvím bezplatné online aplikace TomTom HOME. Poté řidiči obdrží na svém zařízení včasná varování pokaždé, když vjíždějí do lokality s bezpečnostní kamerou. Služba se platí ročním měsíčním paušálem, který byl stanoven na 29 EUR.

Na tiskové konferenci představitelé společnosti TomTom dále uvedli, že v Česku rozšíří své zastoupení, jehož posláním bude řízení všech marketingových a prodejních aktivit týkajících se produktů TomTom, vybudování partnerství s dealery a poskytování plné podpory českým zákazníkům.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...