Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

TomTom představil nové modely

TomTom GO940 v akci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy TomTom GO940 v akci. | foto: TomTomReprofoto

Na berlínském veletrhu spotřební elektroniky představil výrobce navigací TomTom dva nové modely. Jeden se soustředí na cenu, druhý přichází s zbrusu novými technologiemi.

Začněme modelem GO 630, u nějž už je jisté, že se dostane do prodejní sítě i v ČR. Bude se prodávat ve dvou cenových variantách: bez a s přijímačem dopravních informací RDS-TMC. Doporučené maloobchodní ceny byly stanoveny na 7 190 Kč (resp. 7 990 Kč).

Model obsahuje pouze mapy Střední a Východní Evropy, k nim přidává Itálii a nově pak i mapy Bulharska. Výbava a schopnosti přístroje jsou jinak shodné s modelem GO730.

Model GO940 naopak převezme roli vlajkové lodi výrobce, což si žádá i nová vylepšení a funkce. Tou nejviditelnější a nejpropagovanější je bezesporu nabídka služeb Live. K těm se TomTom připojí pomocí SIM karty, která se vkládá do přístroje. Řidič pak přes internet dostane vždy aktuální informace nejenom o dopravě, ale i souvisejících službách – např. cenách benzínu.

TomTom GO 940

Připojení ke službě rovněž umožní sledování hustoty provozu podle koncentrace mobilních telefonů v dané lokalitě, podle níž je v případě dopravních komplikací vypočítána objížďka. Tyto funkce však u nás nejsou dostupné, což je také nejspíše hlavní důvod, proč se na pulty českých obchodů model GO940 prozatím nedostane.

Premium

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

TomTom GO940 v akci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Premium

Fotbalový bohém Fenin: Jsem jájínek, ale ne troska

TomTom GO940 v akci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Slýchává, jak promarnil svůj talent, on naopak namítá, že toho prožil tolik, co za třicet životů. Bohém Martin Fenin se...

Premium

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

TomTom GO940 v akci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!