2. listopadu 2007 18:50 Lidovky.cz > Relax > Věda

Týden vědy a techniky živě na Internetu

Předseda AV ČR, prof. Václav Pačes, při úvodním vystoupení na sedmém ročníku Týdne vědy a techniky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda AV ČR, prof. Václav Pačes, při úvodním vystoupení na sedmém ročníku Týdne vědy a techniky. | foto: www.tydenvedy.czReprofoto

PRAHA Sdružení vysokých škol a Akademie věd České republiky CESNET se stalo jedním ze spolupořadatelů sedmého ročníku Týdne vědy a techniky, který bude probíhat ve dnech 1. až 11. listopadu. Sedmý ročník se koná v pěti městech – v Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Ostravě a Praze.

Na programu jsou přednášky špičkových odborníků, prezentace zajímavých pokusů, workshopy, netradiční výstavy, vědecké kavárny, návštěvy laboratoří a akademických pracovišť.

Vybrané přednášky budou přenášeny on-line do Internetu prostřednictvím národní sítě pro vědu a výzkum CESNET2, kterou sdružení buduje a rozvíjí.

On-line přenosy přednášek z několika míst v Praze a Brně bude možné sledovat na adrese http://prenosy.cesnet.cz/ 

Videoarchiv přednášek Týdne vědy a techniky bude k dispozici na adrese: http://videoserver.cesnet.cz/videoarchiv.php.

Součástí Týdne vědy a techniky je i evropská putovní výstava o optice a optických technologiích Fascinace světlem, která se od 1. do 8. listopadu koná ve Veletržním paláci.

Podrobnosti o akci jsou dostupné na adrese http://www.tydenvedy.cz/.

Sdružení CESNET bylo založeno vysokými školami a Akademií věd ČR. Financují ho jeho členové a vládní Rada pro výzkum a vývoj. Sdružení se zabývá výzkumem a vývojem informačních a komunikačních technologií, buduje a rozvíjí národní gigabitovou optickou síť CESNET2 určenou pro výzkum a vzdělávání.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!