Neděle 7. června 2020svátek má Iveta, Slavoj 10 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

U:fon rozšiřuje nabídku služeb o 2 nové tarify

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: U:fonReprofoto

Nejmladší český operátor představil dva nové tarify, které kombinují pevnou linku s vysokorychlostním přístupem na internet. K nim přibyl i WiFi router a bezdrátový telefon.

První tarif nesoucí název U:fonův telefon s internetem vlastně není ani tak novinkou, jako spíše vylepšenou verzí původní služby, u níž se při zachování 400Kč měsíčního paušálu zvýšila rychlost připojení z 56kb na 256 kb/s. S touto pevnou linkou lze volat ve vlastní síti zdarma, do mobilních sítí si zelený operátor účtuje 4,64 Kč/min. Za volání na pevnou linku zaplatíte 0,71 Kč/min. Měsíční datový limit pro přenos dat činí 1 GB.

Tarif U:fonův telefon s Fofr internetem nabízí za měsíční poplatek 600 Kč rychlostně neomezené připojení s obvyklou rychlostí stahování dat 300-700 kb/s. Ceny hovorů jsou zde stejné jako u předchozího tarifu. FUP má hodnotu 2 GB a uplatňuje se týdně.

Současně s novými tarify se v portfoliu operátora objevila také dvojice přístrojů: WiFi router AnyDATA AWR-501L a bezdrátový telefon SIEMENS DECT Gigaset AL140.

AnyDATA AWR -501L
Jedná se Wifi router, který podporuje vysokorychlostní internet EVDO Rev. A (max. rychlost stahování 3,1 Mb/s, odesílání 1,8 MB/s). Součástí je ethernetové rozhraní, webové administrátorské rozhraní pro WiFi a Ethernet, externí anténa pro příjem signálu, interní diverzní anténa pro příjem signálu, externí anténa pro WiFi s možností hlasového volání pomocí připojeného telefonu přes konektor RJ11 o hmotnosti 350 g a rozměry 155 x 120 x 28 mm.

SIEMENS DECT Gigaset AL140
Bezdrátový telefon Gigaset AL140, jenž byl speciálně navržen pro snadné volání, obsahuje funkci identifikaci volajícího (Caller ID). Do telefonního seznamu lze uložit až 40 jmen a čísel. Díky nové energeticky úsporné technologii ECO DECT využívá tento telefon až o 60 % méně energie než tradiční bezšňůrové telefony. Výrobce uvádí 200 minut pohotovostního režimu a 13 hodin hovorů. Mezi jeho další parametry patří podsvícený displej, seznam zmeškaných hovorů, datum a čas, indikace stavu baterie, 10 vyzváněcích melodií a budík.

Ceník příslušenství:

Smlouva na 2 roky

Smlouva na dobu neurč.

WiFi router + telefon

WiFi router samostatně

WiFi router + telefon

WiFi router samostatně

U:fonův telefon s internetem

2 000 Kč

1 500 Kč

4 000 Kč

3 500 Kč

U:fonův telefon s Fofr internetem

1 000 Kč

500 Kč

4 000 Kč

3 500 Kč

Svět techniky komentuje: Tarif U:fonův telefon s internetem cenově odpovídá pevné službě Telefónicy O2 Standard, oproti které má již v sobě zahrnutý neomezený internet a volání ve vlastní síti zdarma.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?
Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?

Kolem dudlíků se točí spousta otázek. Kdy ho začít používat? Kdy naopak odebrat? Ale často zapomínáme na tu nejdůležitější: jaký dudlík máme pořídit?