Neděle 29. března 2020svátek má Taťána 3 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

U:fonův Fofr internet lze mít i bez paušálu

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Fujitsu-SiemensReprofoto

Pro příležitostné uživatele mobilního vysokorychlostního internetu připravil náš nejmladší operátor nový tarif, který je svým způsobem unikátní. Neplatí se za něj totiž žádný měsíční paušál, ale pouze čas strávený na internetu.

Novou U:fonovu službu Fofr internet Za nula uvítají především ti uživatelé, kteří netráví měsíčně na internetu více než 30 hodin. Díky tomuto tarifu získáte za 20 korun/hod.  přístup na web s rychlostně neomezenou službou Fofr internet, jejíž průměrná rychlost stahování dat se v praxi pohybuje v rozmezí 400–700 Kbit/s a odesílání 200–400 Kbit/s. Účtuje se po 15 minutách, za každých započatých 15 minut tedy zaplatíte 5 Kč.

Vzhledem k tomu, že je u služby nastaven maximální limit ve výši 800 korun, není třeba se obávat vysokých faktur. Navíc je tarif oproštěn od hlasových a SMS služeb, takže vám nehrozí žádné dodatečné platby. Jakmile dosáhnete limitní doby při překročení 40 hodin na internetu, rázem se ze služby stane neomezený přístup na internet, pokud tedy nebereme v potaz FUP, který byl stanoven na 4 GB týdne. To je mimochodem dvakrát tolik, než má standardní tarif Fofr internet za 594 Kč měsíčně.

K aktivaci tarifu Fofr internet Za nula se neuzavírá žádná písemná smlouva ani jiné závazky. Stačí si tedy pořídit datový modem a začít surfovat. K dispozici jsou zákazníkům USB modemy (Any Data ADU-510L, Axesstel MV110) se snadnou instalací prostřednictvím U:fonova CD za částku 3000 Kč či wifi router (Axesstel MV410L) za 5000 Kč. Přechod ze služby Fofr internet na Fofr internet Za nula je možný pouze v případě, že má zákazník smlouvu na dobu neurčitou. Obrácený přechod je samozřejmě možný kdykoli, neboť služba Za nula je poskytována pouze na dobu neurčitou.

Svět techniky komentuje: Nová nabídka evokuje vzpomínku na vytáčené spojení (dial-up), u něhož se také platilo za čas strávený na internetu. K tomu se ale přidaly ještě další poplatky za využívání pevné linky, nemluvě o velmi pomalém připojení a chybějící mobilitě. U Fofr internetu Za nula tyto neduhy odpadají, takže pokud se třeba během jednoho měsíce k internetu vůbec nepřipojíte, nezaplatíte ani korunu.

Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Advantage Consulting, s.r.o.
PRACOVNÍK VÝROBY – RŮZNORODÁ PRÁCE

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 23 000 - 26 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz