25. prosince 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Věda

V Třebové vytáhnou do boje proti záškolákům

Záškolák - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záškolák - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ Moravská Třebová chce bojovat se záškoláctvím dětí. Pro roky 2013 až 2015 vytváří projekt pod názvem Všichni máme šanci, do kterého chce zapojit děti i rodiče. Sdělila to ČTK mluvčí města Dagmar Zouharová. V Moravské Třebové žije početná komunita nepřizpůsobivých lidí, v regionu jsou také problémy s nedostatkem pracovních příležitostí.

I tyto faktory zřejmě mají na přibývající případy záškoláctví vliv. Projekt zpracovává jedna z moravskotřebovských základních škol, zapojit by se měly ale všechny tři místní základní školy, jedna speciální škola a také dvě střední školy.

ČTĚTE TAKÉ:


Podstatou projektu má být podle Zouharové úzká komunikace s rodinami problémových žáků, vzniknou pracovní skupiny, které by měly jasně definovat postupy v případech záškoláctví. Tyto postupy by se měly tvořit dva roky a práci by mohla podpořit dotace z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Město o dotaci požádá, uvedla mluvčí.

V posledních dvou letech se v Moravské Třebové řešilo deset případů opakovaného záškoláctví, pět z nich bylo předáno policii. Podle sociálních pracovníků města je to ale jen nepatrný zlomek všech případů záškoláctví.

Program by měl pomoci záškoláctví řešit a měl by v rodičích i dětech probudit také smysl pro povinnost, dodala Zouharová.

Lidovky.cz, ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)