Středa 19. února 2020svátek má Patrik 2 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

V Třebové vytáhnou do boje proti záškolákům

Záškolák - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záškolák - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ Moravská Třebová chce bojovat se záškoláctvím dětí. Pro roky 2013 až 2015 vytváří projekt pod názvem Všichni máme šanci, do kterého chce zapojit děti i rodiče. Sdělila to ČTK mluvčí města Dagmar Zouharová. V Moravské Třebové žije početná komunita nepřizpůsobivých lidí, v regionu jsou také problémy s nedostatkem pracovních příležitostí.

I tyto faktory zřejmě mají na přibývající případy záškoláctví vliv. Projekt zpracovává jedna z moravskotřebovských základních škol, zapojit by se měly ale všechny tři místní základní školy, jedna speciální škola a také dvě střední školy.

ČTĚTE TAKÉ:


Podstatou projektu má být podle Zouharové úzká komunikace s rodinami problémových žáků, vzniknou pracovní skupiny, které by měly jasně definovat postupy v případech záškoláctví. Tyto postupy by se měly tvořit dva roky a práci by mohla podpořit dotace z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Město o dotaci požádá, uvedla mluvčí.

V posledních dvou letech se v Moravské Třebové řešilo deset případů opakovaného záškoláctví, pět z nich bylo předáno policii. Podle sociálních pracovníků města je to ale jen nepatrný zlomek všech případů záškoláctví.

Program by měl pomoci záškoláctví řešit a měl by v rodičích i dětech probudit také smysl pro povinnost, dodala Zouharová.

,
Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...