5. listopadu 2013 17:22, aktualizováno  17:59 Lidovky.cz > Relax > Věda

Věda je krásná: přesvědčte se o tom ve fotografické soutěži

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Incredible plants | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Incredible plants | foto: Autor: Viktor Sýkora

PRAHA Zprostředkovat široké veřejnosti netušenou krásu a estetiku, kterou přírodovědci potkávají při svém bádání, je cílem soutěže Věda je krásná, kterou pořádá Přírodovědecká fakulta UK v Praze. V galerii soutěžních snímků tak najdete fotografie kvasinek, orlů, vesmírných mlhovin i zdařilé ilustrace a videa s vědeckou tematikou.

Objevitelská kategorie je otevřena zájemcům z řad široké veřejnosti, stačí se zaregistrovat na webu prirodovedci.cz. V ostatních kategoriích (Vědecká fotografie, Vědecká mikrofotografie, Vědecká ilustrace, Virtuální příroda, Příroda ve filmu) mohou soutěžit zaměstnanci a studenti Karlovy univerzity. Uzávěrka letošního ročníku soutěže je 10. listopadu 2013.

Vedle zasílání vlastních snímků může kdokoliv také hlasovat o vítěznou fotografii v divácké kategorii na webu vedajekrasna.cz, to až do 1. prosince. O vítězích v ostatních kategoriích rozhodne odborná porota, v níž zasednou například světový expert na časosběrná videa Günter Wegner, česká legenda vědeckých makrofotografií František Weyda, ředitel filmového festivalu Academia Film Olomouc Jakub Korda nebo vedoucí fotografického oddělení Lidových novin Jan Zatorsky. Vítězné snímky budou vyhlášeny 16. prosince ve velké aule pražského Karolina, v příštím roce se nejzdařilejší snímky představí na výstavě. Galerii nejlepších snímků najdete po skončení soutěže také na webu lidovky.cz.

Jak na to?

Pokud chcete přispět svým snímkem v objevitelské kategorii, zaregistrujte se na webu prirodovedci.cz. Do soutěže Věda je krásná se budete přihlašovat prostřednictvím tam uvedené e-mailové adresy. Při registraci vyplníte registrační formulář, poté vám přijde e-mail s odkazem pro ověření e-mailové adresy. Po přihlášení registrovaného účastníka se objeví stránka pro vložení a správu soutěžních příspěvků. Organizátoři také doporučují seznámit se s pravidly soutěže, která jsou závazná pro všechny soutěžící. Najdete je na stránkách soutěže vedajekrasna.cz.

Eva Vlčková
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz