Pondělí 28. září 2020Den české státnosti 4 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku: Vědci našli částice rychlejší než světlo

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 23.9.2011 12:17
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Blažej 23.9.2011 12:17

V magnetickém poli,

které je přítomno v dráze pohybu, se deformací synchronně rotujících elementů částečně ovlivňují vlastnosti přenosu skrze strukturu prostoru. Dále je struktura přenosu strhávána hmotnými tělesy, což je jasně vidět na snímcích z vesmíru. Pak ještě limitní rychlost přenosu vzrůstá řídnutím struktury prostoru rozpínáním vesmíru. Každá nová věc je v souladu s knihou Tajemství VESMÍRU odhaleno! /kosmas.cz/, není to příznačné? Konzervativci zuří, ale čas hraje pro novou teorii.

J. Hora 23.9.2011 10:18

tisková chyba

Snad by se rychlosti měly srovnávat za stejný časový úsek. "Za hodinu" je míněna asi vteřina.

E. Heusinger 23.9.2011 10:00

Nadpis jak v bulváru

Mnoho let je známo, že některé fyzikální jevy se Einsteinem vysvětlit nedají.

Šedá je teorie ........... J.W.G

j. kříž 23.9.2011 8:43

maličko těm lidovkám falírujou jednotky ale to je jedno

všechno je relativní myslím že bertík může zůstat klidnej LHC produkuje terabajty dat za vteřinu a zpracovává to počítač velkej jak tovární hala takže tam už je ten prostor pro chybu zatraceně velkej možná maj někde na desce studeňák:-D

J. Železný 23.9.2011 8:43

Brát s rezervou

Je to zajímavé, ale s největší pravděpodobností se ukáže, že je někde chyba. Věci sami rozhodně netvrdí, že to tak na 100% je. Z článku na bbc:

"But the group understands that what are known as "systematic errors" could easily make an erroneous result look like a breaking of the ultimate speed limit, and that has motivated them to publish their measurements.

"My dream would be that another, independent experiment finds the same thing - then I would be relieved," Dr Ereditato said.

But for now, he explained, "we are not claiming things, we want just to be helped by the community in understanding our crazy result - because it is crazy"."

J. Schwarz 23.9.2011 7:40

Opravdu kuriózní

výsledek. jen bych rád věděl, jak tu rychlost neutrin, "částic menších než atom", měřili. Řek bych, že u toho museli být "Britští vědci" a "Britský novinář", nejlépe z Guardianu. Ale možná to bylo černé neutrino prchající před rasismem z ČR, to leda.

J. Klíma 23.9.2011 7:45

Re: Opravdu kuriózní

:o) jj

Sundej vlajku, nebo ti vypálíme dům. Agresivita demonstrantů v USA roste

Ozbrojení podporovatelé hnutí Black Lives Matter při střetu s krajně... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Demonstrace proti policejní brutalitě, jak to nazývají protestující i média, začínají být docela brutální i vůči...

Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

Prodlužte životnost filtru pevných částic. Stačí pár jednoduchých kroků

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Výměna filtru pevných částic stojí desítky tisíc korun, jeho čištění a renovace pět až patnáct tisíc korun. Těmto...