Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Vědecky potvrzeno: napůl oblečená žena je nejpřitažlivější

Parket nočního klubu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Parket nočního klubu |

LEEDS, Británie / PRAHA Tým Colina Hendrieho z univerzity v Leedsu precizními vědeckými metodami odpověděl na palčivou otázku: kolik své kůže mají ženy ukazovat, aby přitáhly co největší počet nápadníků?

Odpověď zní: přibližně 40 procent. Vědci přitom v rámci studie považovali každou paži za 10 procent povrchu těla, každou nohu za 15 procent a trup za 50 procent. Hlavu, ruce a chodidla z pochopitelných důvodů zanedbali.

Hendrie k tomuto závěru dospěl na základě skrytého pozorování návštěvníků jedné diskotéky v Leedsu. Vědci je sledovali jak při příchodu a odchodu, tak také "v přestrojení" přímo na diskotéce. První způsob pozorování ukázal, že do klubu vchází o 50 procent méně párů, než z ní vychází. Přesněji řečeno, 20 procent návštěvníků vchází v páru, 30 procent v nich vychází. (Už se nejzjišťovalo, zda jde o stejné páry). Vědci z toho vyvozují, že "tato shromáždění mají sexuální účel", jak píší v úvodu ke svému článku v časopise Behaviour.

Pozorování prováděná přímo v davu potvrdila, že muži v Leedsu vyzývají ženy k tanci dvakrát častěji než naopak. Podle autorů studie je to jeden z důkazů k tomu, že noční kluby slouží jako místa mezilidského soupeření, "soustředěné kolem ženské soutěže o pozornost samců."

Nejúspěšněji si v této volné soutěže podle Hendrieho a kolegů vede 20 procent žen, které přijdou do klubu v těsných šatech odhalujících kolem 40 procent povrchu těla a vyzývavě tančí. Takové ženy byly cílem nadproporčního počtu mužských pokusů o seznámení (celkem 49 procent pozorovaných pokusů).

Ještě spořeji oblečené ženy na tom kupodivu nebyly lépe. To už je příliš, domnívá se Colin Hendrie: "Odhalte víc než 40 procent (povrchu těla) a signál se z vábení změní na oznámení o tom, že je (žena) přístupná a v budoucnu nevěrná," řekl novinářům z Daily Mail. "Ukažte nohy, paže, ale o moc víc už ne."

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!