Sobota 4. dubna 2020svátek má Ivana 11 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

VŠCHT otevírá obor pro budoucí kriminalisty

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Lidové noviny

PRAHA Specialisty na vyšetřování závažných kriminálních činů začne od podzimu vychovávat pražská Vysoká škola chemicko-technologická (VŠCHT). Otevírá se zde totiž nový studijní obor forenzní analýza, kromě kriminalistiky se studenti naučí prověřovat anorganické či biologické vzorky včetně potravin.

O novém studijním oboru informovala mluvčí školy Ivana Picková s tím, že k čerstvě akreditovanému bakalářskému studiu se budou moci zájemci hlásit od 1. července.

Mezi hlavní studijní předměty bude patřit chemie, biologie, genetika, fyziologie, toxikologie a kriminalistika. "Kromě toho získají (studenti) vzdělání i v oblasti informační techniky tak, aby byli schopni zpracovávat data z analýzy DNA a porovnávat je s kriminalistickými databázemi," uvedla Picková.

Vzdělání budoucích odborníků na kriminalistiku doplní také přednášky ze soudního lékařství, bioterorismu nebo analýzy drog.

Podle garanta studijního programu Tomáše Rumla z Ústavu biochemie a mikrobiologie budou studenty vyučovat experti z Policejní akademie, I. lékařské fakulty UK v Praze, Kriminalistického ústavu Praha a Národní protidrogové centrály Policie ČR.

Přihlásit se lze do konce června

Kromě kriminalistiky však najdou absolventi uplatnění i v laboratořích zaměřených na molekulární biologii a vývoj sloučenin a materiálů. Obor byl nedávno akreditován, proto se budou přihlášky podávat se zpožděním, a sice až od 1. července.

Po získání bakalářského titulu pak budou moci absolventi pokračovat v magisterském studiu na VŠCHT nebo dalších školách. Informace mohou zájemci zjistit na webu univerzity.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOG V AUTOMOTIVE

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 38 000 - 47 000 Kč