Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 9 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Windows 7: přehled edicí

Windows 7. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Windows 7. | foto: MicrosoftReprofoto

Microsoft zveřejnil, v jakých různých edicích bude nabízet svůj nový operační systém Windows 7. Čekalo se jisté zpřehlednění od dob Vista, to však ale nepřišlo.

Nový operační systém totiž bude nabízen v šesti různých licencích. První dvě – Starter Edition a Home Basic budou určeny pouze pro rozvojové trhy. Nenajdeme v nich žádné pokročilé prvky, včetně grafického rozhraní Aero. Tyto edice tak budou optimalizovány pro běh na slabších počítačích a výhledově se s nimi počítá v segmentu subnotebooků.

Celosvětově pak budou nabízeny edice Home Premium určená pro domácnosti a Professional pro firmy. Ty nabídnou Aero, dotykové ovládání, možnost vytvoření Domácí skupiny, Windows Media Center a možnost tvorby DVD. Firemní edice krom toho navíc nabídne funkce jako připojení do domény, ovládání skrze vzdálenou plochu, dokáže využití EFS nebo centrum mobilních zařízení.

Poslední dvě edice Enterprise a Ultimate pak nabídnou i pokročilé šifrovací nástroje nebo snazší správu prostřednictvím sítí, například bootování ze vzdálených disků. Enterprise přitom bude určena pouze velkoodběratelům, Ultimate se naopak hodí jak pro domácí, tak firemní využití.

Microsoft prozatím nezveřejnil ceny svého nového operačního systému, předpokládá se však, že budou stejné jako u odpovídajících edicí Windows Vista.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.