1. listopadu 2011 8:19 Lidovky.cz > Relax > Věda

Začíná největší vědecký festival v Česku

Laboratoř (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Laboratoř (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Týden vědy a techniky, největší vědecký festival v Česku, po pondělním oficiálním zahájení začíná naplno. Nejvíce akcí bude v Praze, Brně, Ostravě a Českých Budějovicích, poprvé ale nabízí program v každém krajském městě.

Navzdory svému názvu potrvá letošní 11. ročník plných 11 dní, uvedlo tiskové oddělení Akademie věd, která je hlavním pořadatelem.

Festival je určený všem, hlavně ale studentům středních škol. Umožní jim nahlédnout do vědeckých pracovišť a laboratoří a dozvědět se více o světě vědy. Akademie věd jim otevře brány všech svých více než padesáti ústavů a nabídne stovky exkurzí, výstav, vědeckých kaváren, seminářů a filmových dokumentů. Vědci představí svou práci, výzkumné projekty, nejmodernější vědecké přístroje a přiblíží nejnovější trendy ve vědě.

ČTĚTE TAKÉ:


Protože je tento rok Mezinárodním rokem chemie, uvádí festival speciální program Chemie mezi námi, který ukáže jak nepostradatelná je tato vědecká disciplína pro každodenní život dnešních lidí.

Pro studenty je připravena řada soutěží, například literární ve spolupráci s časopisem 21. století, fotografická spolu s Národním technickým muzeem či audiovizuální ve spolupráci se serverem Technet.cz. Vědomostní kvíz připravily časopis Týden a Český rozhlas Leonardo. Přes 40 přednášek bude po on-line přenosu uloženo v archivu. Učitelé se tak k nim budou moci kdykoliv vrátit a využít je při výuce.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.