25. dubna 2010 17:07, aktualizováno 26. 4 15:53 Lidovky.cz > Relax > Věda

Záhada v Izraeli: spadlo to z nebe, nejde o meteorit a stále to hoří

Černý předmět, který udajně vyrobil člověk, zamotal Izraelcům hlavu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Černý předmět, který udajně vyrobil člověk, zamotal Izraelcům hlavu. | foto: Reprofoto

TEL AVIV Izraelci si lámou hlavu nad záhadným žhnoucím černým předmětem, který v sobotu spadl na pláž u Tel Avivu. Podle geologů nejde o meteorit, nýbrž o výrobek člověka. Ale co to je, nikdo neví, píše agentura AFP.

Předmět, který vypadá jako velký černý oblázek, ale má houbovitou
konzistenci, spadl na pláž jen pár metrů od lidí, kteří se tam slunili.
Záchranář z pláže řekl, že byl zrovna ve vodě, když se to stalo. Předmět prý hned po pádu začal hořet. Záchranář ho za pomoci kolegy a s použitím nějaké pomůcky několikrát ponořil do vody, ale předmět začal vždy po položení na písek znovu hořet, přičemž z něho vycházel hustý kouř. Nakonec zhasl."Zdá se, že tady mluvíme o nějaké pohonné hmotě na bázi fosforu. Ale pokračujeme v testech," citovala AFP Fainu Gilmanovou z izraelského geologického ústavu.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.