3. dubna 2019 5:55 Lidovky.cz > Relax > Věda

Zlínský vědec získal cenu za výzkum o polymerních materiálech

Martin Zatloukal s cenou Bruce Maddock Award | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Zatloukal s cenou Bruce Maddock Award | foto: ČTK

ZLÍN Vědec zlínské Univerzity Tomáše Bati (UTB) Martin Zatloukal dostal v Detroitu cenu vědecké společnosti Society of Plastics Engineers. Oceněn byl jeho výzkum v oblasti technologie vytlačování a koextruze polymerních materiálů, informoval v tiskové zprávě zástupce UTB Jan Malý.

Cena pojmenovaná po americkém vědci Bruce H. Maddockovi je udělována od roku 1995. Společnost sídlí v USA a sdružuje asi 22.000 odborníků z 84 zemí.

„Dané ocenění vnímám jako významné mezinárodní potvrzení výzkumné excelence v oblasti reologie a zpracování polymerních materiálů. Rád bych poděkoval své rodině, bývalým doktorandům, spolupracovníkům, mentorům a UTB ve Zlíně za jejich podporu a spolupráci,“ uvedl Zatloukal.

Pro Zatloukala jde již o několikáté mezinárodní vědecké ocenění. „O jeho odborných kvalitách svědčí také fakt, že se v roce 2007 stal nejmladším profesorem v České republice ve věku 32 let,“ dodal Malý.

ČTK