Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

70 let nejím a nepiju, tvrdí jogín. Lékaři ho vzali na pozorování

Magazín

  16:06
DILLÍ - Indický jogín, jenž o sobě tvrdí, že už 70 let nejí a nepije, vzbudil pozornost tamějších lékařů. Ti se rozhodli, že ho podrobí řadě testů. Třiaosmdesátiletý muž, jemuž k přežití údajně stačí pouhá meditace, byl v západoindickém Ahmadábádu převezen do nemocnice na pozorování.
Meditace - ilustrační foto.

Meditace - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Muže s bílým plnovousem snímají hned dvě videokamery 24 hodin denně, jednu přenosnou má u sebe, když vstane z lůžka a jde se projít.

V době kontrol, které mají trvat dva až tři týdny, má podstoupit mimo jiné magnetickou rezonanci, krevní testy a zkoušky funkce srdce a krevního oběhu. Zatím během pozorování údajně nepozřel jediné sousto a ani kapku vody.

Jogín, který tvrdí, že se mu v osmi letech zjevila bohyně a zbavila jej potřeby jíst a pít, vzbuzuje naději indických lékařských kapacit, že zjistí, co ho udržuje při životě. To by prý také mohlo vést k vytvoření pravidel pro přežití například přírodních katastrof.

Autoři: ,
Témata: Ahmadábád

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?

Mohlo by vás zajímat