31. ledna 2014 6:30 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Dům hrůzy: Stovky živých i mrtvých hadů v obydlí amerického učitele

Had. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Had. Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

SANTA ANA Stovky hadů a hlodavců našla policie v domě amerického učitele základní školy. Zásah v domě třiapadesátiletého Williama Buchmana vyvolaly stížnosti sousedů na nepříjemný zápach, který se z domu v jižní Kalifornii linul. Sousedé se obávali, že by v domě mohl ukrývat mrtvolu. Buchman byl zadržen s podezřením z týrání zvířat, napsala agentura Reuters.

Buchman policistům řekl, že chtěl hady - většinou krajty - chovat, ale sbírka se mu vymkla z rukou a on nebyl schopen se o ně odpovídajícím způsobem postarat.

"Rozhodně to u něj vypadalo jako v domě hrůzy," řekla policistka Sondra Bergová, která na místě zasahovala. Policisté našli více než 400 hadů, z nichž nejméně 220 bylo mrtvých, a také mnoho myší a krys.

Policisté oblékli ochranné obleky

Buchman žil v domě sám od roku 2011, kdy zemřela jeho matka. Od té doby začal mít problémy, přestal se stýkat s lidmi a začal hromadit hady, a kromě nich také odpadky. Policisté zasahující v domě na sobě museli mít ochranné obleky pro zacházení s nebezpečným materiálem a dýchací masky, když vystěhovávali místnosti naplněné od podlahy po strop plastikovými bednami s hady.

Nejdelší z nalezených hadů měřil asi tři metry. Žádný z nich se volně nepohyboval po domě, který ovšem zamořily krysy a myši, z nichž přinejmenším některé byly původně koupené jako krmení pro hady. Zahradu a prostory před domem udržoval Buchman pečlivě upravené a trávník posekaný, takže nic krom zápachu nenaznačovalo, jaký chaos panuje uvnitř.

Buchman je zatím v policejní vazbě, ale ještě nebyl z ničeho obviněn.

Lidovky.cz, ČTK