Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Američané by raději internet než sex

Magazín

  14:35
PRAHA/SANTA CLARA - Život bez internetu? Nemožné! Přesně tak to podle průzkumu společnosti Intel cítí většina dospělých Američanů. Dávají mu přednost před sledováním televize nebo nakupováním. Pro polovinu dotázaných žen a třetinu mužů je přístup k webu dokonce důležitější než sex.

Život bez internetu si neumí představit 65 procent respondentů. foto: SiemensReprofoto

Průzkum, který v listopadu provedla organizace Harris Interactive na objednávku společnosti Intel, ukázal, že 65 procent dospělých lidí v USA nemůže žít bez přístupu k internetu. Pro 71 procent dotázaných je důležité mít zařízení, se kterým se mohou na internet kdykoli připojit.

Mohou to být přenosné počítače nebo mobilní internetová zařízení (MID). Umožňuje jim to trvale sledovat důležité finanční otázky včetně stavu hospodářství v zemi.

Raději připojení než sex
Většina dospělých Američanů označila internet za klíčový nástroj pro správu osobních financí nebo vyhledávání slev a nejlepších nabídek při online nakupování. Kvůli přístupu k internetu by se někteří z nich vzdali i večeře v restauraci, nakupování oblečení či členství ve fitness klubech.

Téměř polovina žen a třetina mužů je zároveň přesvědčena, že by se po dobu dvou týdnů raději obešli bez sexu než bez přístupu k internetu. Domnívají se, že přístup k internetu je v současné hospodářské krizi nezbytný.

Internet zlepšuje život
Až 82 procent lidí si myslí, že pomocí internetových zařízení si zachovají aktuální přehled o stavu ekonomiky. Zároveň 87 procent uvedlo, že se jim díky internetu podařilo ušetřit peníze. Umožnilo jim to srovnávání online cen a vyhledávání nejlepších nabídek, nakupováním online a vyhledávání kuponů, slev nebo speciálních internetových nabídek.

Podle průzkumu, kterého se zúčastnilo 2119 dospělých lidí ve věku od 18 let, uvedlo 61 procent dotázaných žen, že by raději nesledovalo dva týdny televizi, než by se vzdaly internetu byť na jeden týden. Souhlasí s tím celkem 58 procent dospělých Američanů. Mnoho pořadů a filmů je totiž k dispozici online a přenosné počítače s výkonnými, energeticky úspornými procesory umožňují jejich sledování téměř kdekoli, třeba i na cestách.

Podle 91 procent dotázaných Internet zlepšil alespoň jeden z aspektů jejich života. Z toho 79 procent ocenilo usnadnění kontaktu s rodinou a přáteli, 68 procentům se lépe nakupuje a 47 procentům internet umožňuje lépe spravovat finance, protože nabízí aktivity jako online bankovnictví či úhradu účtů.

Témata: Internet, sex, Intel, USA

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat