22. listopadu 2010 9:41 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Američané oblékají fíkové listy. Bojují tak proti letištním skenerům

Speciální prádlo s fíkovým listem má ochránit cudnost před letištními skenery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Speciální prádlo s fíkovým listem má ochránit cudnost před letištními skenery | foto: ČTK

DENVER Američanům pomalu dochází trpělivost s letištními skenery. Návrhář Jeff Buske proto uvedl na trh velmi speciální druh spodního prádla se strategicky umístěnými fíkovými listy. Ty samozřejmě nejsou samoúčelné - díky použitému kovovému materiálu mají slipy či kalhotky nositele ochránit před dotěrným pohledem letištních či lékařských skenerů.

Speciální prádlo s fíkovým listem má ochránit cudnost před letištními skenery

Podle Buskeho je fíkový list z kovového prachu, díky němuž je vzor poddajný, tenký a příjemný na nošení, píše agentura AP. Jeho hlavním úkolem ale je ukrýt všechno, co pro zachování cudnosti má zůstat zahaleno. Směs je kombinací wolframu a dalších prvků, které nespustí detektory kovů.

Čtěte také:

Letištní skener

Cestující, který si nové prádlo oblékne, se ale vystavuje jinému nebezpečí, dodává agentura AP. Kam nedohlédne letištní skener, tam budou muset důkladněji poplácat úředníci bezpečnostní dopravní kontroly při osobní prohlídce.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz