Sobota 4. dubna 2020svátek má Ivana 1 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Američané s kníry požadují daňové úlevy

Knír (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Knír (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

WASHINGTON Američané, kteří nosí knír, svolali na 1. dubna manifestaci k Bílému domu. Na akci, která má být využita k charitativnímu účelu, hodlají na vládě vymáhat daňovou úlevu ve výši 250 dolarů (4700 korun) na výdaje spojené s údržbou kníru.

Tato organizace bojuje proti diskriminaci Američanů s knírem (AMI). K dubnové akci chce získat milion lidí. Má slíbeno, že firma H&R Block, která se zabývá daňovým poradenstvím, za každého účastníka poskytne sdružení Millions for One až 10.000 dolarů. Výtěžek bude využit k dopravení pitné vody tam, kde lidem chybí.

AMI, k níž se hlásí 20.000 členů, tvrdí, že občané s kníry jsou v americké společnosti stavěni stranou. Připomíná, že ze 43 prezidentů knír nosilo jenom devět a od doby Williama Tafta, který byl v úřadě do roku 1913, už žádný.

Ve Sněmovně reprezentantů je pouze 34 členů s knírem nebo vousem a v Senátu dokonce jenom jediný. AMI ve vší vážnosti ujišťuje, že je "dokázáno, že knír nebo plnovous nositeli přidá na kráse" - vyjádřeno v číslech o 38 procent.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.