1. března 2012 16:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Američané s kníry požadují daňové úlevy

Knír (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Knír (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

WASHINGTON Američané, kteří nosí knír, svolali na 1. dubna manifestaci k Bílému domu. Na akci, která má být využita k charitativnímu účelu, hodlají na vládě vymáhat daňovou úlevu ve výši 250 dolarů (4700 korun) na výdaje spojené s údržbou kníru.

Tato organizace bojuje proti diskriminaci Američanů s knírem (AMI). K dubnové akci chce získat milion lidí. Má slíbeno, že firma H&R Block, která se zabývá daňovým poradenstvím, za každého účastníka poskytne sdružení Millions for One až 10.000 dolarů. Výtěžek bude využit k dopravení pitné vody tam, kde lidem chybí.

AMI, k níž se hlásí 20.000 členů, tvrdí, že občané s kníry jsou v americké společnosti stavěni stranou. Připomíná, že ze 43 prezidentů knír nosilo jenom devět a od doby Williama Tafta, který byl v úřadě do roku 1913, už žádný.

Ve Sněmovně reprezentantů je pouze 34 členů s knírem nebo vousem a v Senátu dokonce jenom jediný. AMI ve vší vážnosti ujišťuje, že je "dokázáno, že knír nebo plnovous nositeli přidá na kráse" - vyjádřeno v číslech o 38 procent.

ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.