2. prosince 2010 12:35 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Američanka chce od aerolinek 286 milionů. V jídle našla ještěrku

Cestující v letadle - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cestující v letadle - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

NEW YORK O 15 milionů dolarů (asi 286 milionů korun) žaluje americká cestující leteckou společnost American Airlines za to, že v kuřecím menu, které v roce 2003 dostala na palubě letadla, byla ještěrka.

Letecká společnost to ale popírá a tvrdí, že houževnatý kousek, který cestující tolik vyvedl z míry, byl jen kusem kuřecí kůže, napsal list New York Post.

Monserrate Lunaová, kosmetička z Portorika, soudu vypověděla, že nepřítomně vložila kousek jídla do úst při sledování promítaného filmu při letu z New Yorku do portorického San Juanu. Chvíli žvýkala a když nebyla schopná sousto spolknout, vyplivla ho do ubrousku.

Její pětiletý syn prý potvrdil, že je to "nějaké zvíře" a Lunaová vzápětí dostala vyrážku, opuchla a zvednul se jí žaludek. "Chtěla jsem zemřít, když jsem to viděla," uvedla.

Právní zástupce Kenneth Gormley před federálním soudem na Manhattanu uvedl, že dotyčný kousek byl jen kůže. "Možná na něm byla nějaká pírka nebo něco, co vypadalo jako peří, ale rozhodně to nebyla ještěrka."

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)