9. května 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Stařenka prodávala "sebevražedné sady", narazila ale kvůli daním

92letá Sharlotte Hydorn, která vyráběla sebevražedné sady | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 92letá Sharlotte Hydorn, která vyráběla sebevražedné sady | foto: Reprofoto

SAN DIEGO K podmínečnému trestu pěti let vězení odsoudil kalifornský soud 92letou ženu, která prodávala po internetu "sebevražedné sady". Zároveň jí udělil pokutu 1000 dolarů (19.000 korun).

Trest se ovšem netýká zboží, které žena nabízela, ale toho, že ze zisků z prodeje neplatila daně, uvedla agentura AP.

Američanka prodala za tři roky zákazníkům v USA i v zahraničí zhruba 1300 sad připomínajících igelitovou kápi, která po stažení zablokovala přísun vzduchu a člověk se udusil.. Zboží vyráběla doma a prodávala ho po internetu za 40 až 60 dolarů za kus. žena tvrdila, že chtěla nabídnout smrtelně nemocným lidem možnost zvolit si způsob smrti.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle vyšetřovatelů se žena nijak nestarala o to, zda si "sebevražedné sady" skutečně kupují nemocní lidé, nebo zda mezi kupci nejsou děti, které si sadu objednávají ze zvědavosti a bez vědomí rodičů.

Podle vyšetřovatelů sadu v několika případech lidé skutečně k sebevraždě použili. Prokuratura nicméně ženu nestíhala v souvislosti se žádnou smrtí, ale kvůli finančním únikům. Američanka totiž z tržeb získaných prodejem nikdy neplatila daně.

Lidovky.cz, ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...