Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Americká restaurace nabízí vlastnický podíl rekordnímu jedlíkovi

Magazín

  6:48
NEW YORK - Soutěže v jídle s sebou obvykle nesou jen skrovné ceny, jako je například uvedení jména na plaketě pro vítěze nebo jídlo zdarma. Jedna newyorská restaurace se ale rozhodla podstatně zvýšit sázky a nabízí desetiprocentní vlastnický podíl v podniku každému, kdo pokoří její „burritovou výzvu“, napsal zpravodajský server Fox News.

Brooklynská restaurace Don Chingon předloží strávníkovi zhruba čtrnáctikilové burrito Gran Chingon burrito a koktejl margarita Ghost Pepper, přičemž jedlík musí vše zvládnout do hodiny. Samotné burrito je dlouhé skoro metr a je naplněné kuřecím masem, hovězím steakem, chorizem, kostičkami smaženého vepřového, sýrem, rýží, fazolemi a salsou.

Aby účastník mohl vyhrát, nesmí si dopřát pauzu ani odskočit na toaletu, uvádějí pravidla. A drobným písmem na konci stránky dodávají, že podnik Don Chingon není odpovědný za „smrt nebo nemoc“, jež by mohly být následkem konzumace obřího pokrmu. Ať už aspirant na spoluvlastnictví výzvu zvládne nebo ne, musí zaplatit zápisné 150 dolarů (asi 3600 korun).

Každý, koho právě napadlo, že je to snadné, by měl mít na paměti současný rekord v konzumaci obřího burrita, který drží známý soutěžní jedlík Joey Chestnut. Ten letos v květnu spořádal burrito vážící šest a půl kilogramu. To je necelá polovina burrita Gran Chingon, o které jde v brooklynské výzvě.

Autor:
Témata: restaurace, Fox News

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!