3. července 2008 21:31 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Americký transsexuál porodil holčičku

Thomas Beatie se jako těhotný muž "cítí skvěle". | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Thomas Beatie se jako těhotný muž "cítí skvěle". | foto: Foto archiv LN

SAN FRANCISCO Americký transsexuál Thomas Beatie, který už několik měsíců okupuje novinové titulky jako historicky první těhotný muž, porodil zdravé dítě. Americká televizní stanice ABC News s odvoláním na anonymní zdroj informovala, že 34letý muž přivedl v porodnici ve státě Oregon na svět holčičku.

Beatie se narodil jako žena a později se podrobil částečné změně pohlaví. Podle zákona je tedy muž, ale vzhledem k tomu, že si nenechal odstranit dělohu a vaječníky, mohl otěhotnět.

Beatie si před několika lety nechal odstranit prsa a podstoupil terapii s mužským pohlavním hormonem testosteronem. Nenechal si ovšem vzít vaječníky ani dělohu.

Protože jeho manželka nemohla otěhotnět, podstoupil Beatie umělé oplodnění a dítě namísto manželky odnosil sám. Televize ABC tvrdí, že porod se uskutečnil v neděli a proběhl přirozeně. Muž, který ovšem má všechny ženské pohlavní orgány, tedy nepodstoupil císařský řez.
Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz