23. listopadu 2014 6:54 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Aplikace proti aplikacím. Studenský počin vyhrál v Singapuru cenu

Mobilní telefon. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní telefon. Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

SINGAPUR Tři studenti v Singapuru získali cenu a financování pro vývoj své aplikace, která povzbuzuje uživatele, aby tolik nepoužívali chytré telefony a aplikace v nich. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Aplikace nazvaná Apple Tree - jablečný strom - má uživatele povzbudit, aby trávili více času reálným povídáním si s rodinou a přáteli, místo aby zabíjeli čas s očima přilepenýma k monitoru mobilního telefonu.

ČTĚTE TAKÉ:

Pokud dva nebo více přátel položí telefony k sobě, aplikace je uzamkne. A když dotyční vydrží na svůj mobil nesáhnout, začne na obrazovce růst strom, který se majiteli odmění digitálním ovocem. Tato jablka pak může sklízet a vyměňovat za různé odměny. Čím déle je telefon ponechán bez lidského dotyku, tím lepší je úroda jablek.

Skupina studentů přihlásila svou aplikaci do každoroční soutěže Splash Awards, jejímž letošním tématem bylo „sblížit Singapurce“. Za vítězství dostali 30.000 singapurských dolarů (více než 508 000 Kč), za něž mají aplikaci do března 2015 připravit ke zveřejnění. K dispozici bude zdarma v rámci 50. oslav vzniku Singapuru.

ČTK, Lidovky.cz