5. dubna 2010 20:21 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Aprílová zpráva o mimozemšťanech málem vedla k evakuaci celého města

Mimozemšťan (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mimozemšťan (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

AMMÁN Obyvatele jordánského města Džafr vyděsil žert deníku Al-Ghad. List na svých stránkách napsal, že ve městě přistáli mimozemšťané vysocí až tři metry a odřízli město od zbytku světa. Jak připustil místní starosta, mezi lidmi to vyvolalo tak velkou paniku, že skoro nechal evakuovat celé město.

Na aprílovou zprávu se nechal nachytat i starosta města, který místním policistům dal za úkol mimozemšťany a jejich létající talíře lokalizovat. Podle článku návštěvníci z vesmíru město dokonale odřízli od okolního světa, což vyvolalo paniku a obyvatelé utekli do ulic.

"Děti nešly do školy, protože se jejich rodiče báli. Málem jsem nechal evakuovat 13 tisíc obyvatel města. Lidé se báli, že je mimozemšťané napadnou," řekl starosta Muhammad Mlaihan agentuře AP. Přestože se mu redakce již ozvala a omluvila se za nevhodný žert, stále prý zvažuje, zda na list za jeho "velkou lež" podá žalobu.

Šéfredaktor listu nicméně uvedl, že byly dopady článku zveličeny a že jeho účelem bylo lidi pobavit, a ne vyděsit. V Jordánsku je ale velmi vzácné, aby si noviny na apríla tropily žerty ze čtenářů, jako je zvykem především například v Británii.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz