Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Australan ztracený v poušti přežil díky mravencům

Magazín

  6:54
PERTH - Dvaašedesátiletý australský lovec přežil šest dní v poušti za téměř čtyřicetistupňového vedra. Reg Foggerdy se podle dnešní zprávy australské policie ztratil při pronásledování velblouda a naživu se udržel po šest dní požíváním mravenců.

Mravenec luční (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Minulou středu vystoupil z bratrova automobilu a vydal se do pouště ve státě Západní Austrálie za velbloudem. Dnes ráno ho našli policejní stopaři asi 15 kilometrů od místa, kde se ztratil. Seděl opřený o strom a byl silně dehydrovaný. Teploty v těchto dnech v této oblasti dosahovaly 37 stupňů Celsia.

Brit ve vzteku zdemoloval vlastní restauraci rypadlem

„Pod tím stromem strávil poslední dva dny a pojídal černé mravence, což ho udrželo při životě. Když jsme ho našli, byl dehydrovaný, dezorientovaný a blouznil,“ řekl policejní velitel Andy Greatwood. Po zavedení nitrožilní výživy se rychle zotavoval a vrtulníkem byl přepraven do nemocnice v Kalgoorlie.

Reg Foggerdy je bývalý horník a příbuzní ho popisují jako zkušeného trampa, byť se vydával do pustiny, a přitom nevlastnil satelitní telefon. Minulý týden odjel s bratrem na lov a tábor si zřídili asi 170 kilometrů od nejbližšího města Lavertonu. Reg, který u sebe neměl vodu, se po dni ztratil a na sobě měl jenom tričko, krátké kalhoty, sandály a čepici. Greatwood považuje to, že přežil, za zázrak. Většina lidí by podle něj za těchto okolností zemřela.

V pouštních oblastech Austrálie žije volně několik stovek tisíc velbloudů. Jde o potomky zvířat dovezených na kontinent v 19. století osadníky, kteří je používali k nošení nákladů.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat