Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Banky odmítají amsterodamské prostitutky

Magazín

  7:29
AMSTERODAM - Čtvrť červených neonů De Wallen se spoře oděnými ženami sice proslula ve světě, ale mnohé banky odmítají tyto dámy přijmout mezi své klienty. V rámci přeměny této čtvrti s erotickými službami a sexshopy byla rada požádána, aby našla cestu, jak majitelům nevěstinců a lidem v sexuálním průmyslu otevřít dveře do bank.
Erotika - ilustrační foto.

Erotika - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Městská rada nizozemského Amsterodamu obrátila pozornost na rostoucí problém jedné z klíčových oblastí podnikání ve městě: jak zajistit prostitutkám přístup k peněžním půjčkám.

Zavedené finanční instituce se k tomu totiž nemají, i když je tento zdroj obživy v Nizozemsku, až na pouliční prostituci, legální.

"Doteď bylo pro lidi v sexuálním průmyslu velmi těžké získat od bank úvěr," říká mluvčí městské rady. Nemožnost získat půjčku či hypotéku tak podle něj ohrožuje finanční situaci těchto lidí.

Předpokládá se, že rada najde nějaké řešení během následujících dvou měsíců. Jak ale uvedl místní tisk, založit ani dotovat banku na financování sexu se rada nechystá.

Mluvčí rady dodal, že město bude zkoumat situaci a jednat s bankami a pokusí se vytvořit systém, který by přístup k půjčkám zajistil.

Proměna čtvrti dostala označení Projekt 1012 podle jejího poštovního kódu.

Plán je to dlouhodobý a město chce vymezit prostituci do několika přísně kontrolovaných oblastí. V rámci těchto změn již radnice koupila řadu budov a z nevěstinců udělala galerie či obytné domy, napsal Reuters.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!