1. srpna 2017 6:27 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Basketbalista Durant se v Indii zapsal do Guinessovy knihy rekordů

Basketbal Rio - USA v Austrálie (Kevin Durant). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Basketbal Rio - USA v Austrálie (Kevin Durant). | foto: Reuters

DILLÍ Hvězdný americký basketbalista Kevin Durant se v pátek v Indii zapsal do Guinessovy knihy rekordů, když pod hlavičkou vzdělávacího programu NBA vedl v Dillí trénink pro 3459 dětí. Nejtalentovanější hráči a hráčky byli tréninku osobně přítomni na basketbalové akademii v indické metropoli, zbytek sledoval pokyny opory Golden State Warriors přes satelit v řadě dalších měst.

„Podělit se o lásku k basketbalu s tisíci hochy a děvčaty po celé Indii byl neuvěřitelný zážitek. Je pro mne velká čest trénovat tyhle úžasné děti a být součástí této pozoruhodné akce,“ řekl Durant při své premiérové návštěvě Indie, kde by měl podpořit rozvoj basketbalu.

„Sport umí spojovat lidi a tenhle rekordní trénink, který vedl nejužitečnější hráč letošního finále NBA, pomohl dát dohromady mnoho mladých a nadějných basketbalistů po celé zemi,“ uvedl Yannick Colaco, ředitel pobočky NBA v Indii. Ta od svého založení v roce 2013 zařadila do svého programu již více než šest milionů talentů.

Kevin Durant skóruje během finálového zápasu mezi Cleveland Cavaliers a Golden...
Kevin Durant (uprostřed) ve dresu Golden State Warriors v polovině utkání proti...
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!