Úterý 9. srpna 2022, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Běloruskému vojákovi ukradli virtuální tank, policie mu jej vrátila

Magazín

  15:40
MINSK - Je to příběh, který se před tím stal snad jen dvojnásobnému doktoru Sheldonu Cooperovi z úspěšného televizního seriálu Teorie velkého třesku. Tentokrát však nevznikl scénář někde v hollywoodském studiu, ale v Bělorusku. A je ze života.

Počítačová kriminalita foto: Shutterstock

Běloruští policisté dva týdny pátrali po ukradeném virtuálním tanku z oblíbené počítačové hry, ale nakonec zloděje dopadli a tank vrátili právoplatnému majiteli, shodou okolností vojáku běloruské armády.

"Odhalili jsme osobu podezřelou ze spáchání krádeže tanku patřícího účastníkovi virtuální hry," citovala agentura Interfax vitebské specialisty na boj s kriminalitou ve sféře vyspělých technologií. Podezřelým je místní školák, takže postih spíše hrozí pachatelovým rodičům. Zřejmě budou muset zaplatit pokutu, a to opravdovými penězi.

Tank (ilustrační foto).

Příběh začal ještě v únoru, kdy nejmenovaný třicetiletý voják zjistil, že se mu kdosi naboural do elektronické pošty a ukradl přístupová hesla k populární hře World of Tanks, do níž investoval ekvivalent několika set korun. Obrátil se na policii a ta vypátrala, že cizí virtuální obrněnce využívá jistý školák, kterému je prodal spolužák za desetinu pořizovací hodnoty.

Válečná hra World of Tanks

World of Tanks podle výrobce hraje už více než 50 milionů hráčů. Základní verze hry je zdarma, ale postup na další příčky vyžaduje investice.

Podle běloruského tisku nejde o první případ svého druhu. Loni stihli padouši na síti rozebrat virtuální tanky na součástky a prodat dále dřív, než se muži zákona na informační dálnici rozkoukali.

Autoři: ,

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat