25. července 2015 6:50 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Berlínské muzeum pořádá prohlídky výstavy pro psy

Bobtail, aneb Old English Sheepdog (staroanglický ovčácký pes). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bobtail, aneb Old English Sheepdog (staroanglický ovčácký pes). | foto: Reprofoto

BERLÍN Psi už mají v Německu vlastní televizní stanici i zvláštní kurzy jógy, takzvané dógy. Čtyřnohým domácím mazlíčkům i jejich majitelům se nyní rozhodla vyjít vstříc také Státní muzea v Berlíně. Na letní výstavu o psech ve výtvarném umění se budou moci přijít podívat na vodítku i sami její hlavní protagonisté.

„Výjimečně mohou čtyřnozí miláčci, kterým je jinak vstup do muzea zakázán, spolu se svou paničkou či páníčkem vstoupit do Kabinetu mědirytin,“ uvedla Státní muzea v tiskovém prohlášení k výstavě, na níž se představí obrazy se psími motivy od autorů jako jsou Albrecht Dürer, Rembrandt či Otto Dix.

Psi však nebudou moci po budově muzea volně pobíhat. Aby byli vpuštěni, budou muset být na vodítku a mít i náhubek. Před návštěvou výstavy doporučuje muzeum „nejlepší přátele člověka“ rovněž řádně vyvenčit. „Případné znečištění dostanou (majitelé) k úhradě,“ upozornila totiž instituce.

ČTK