4. prosince 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Bezdomovec nenosí boty, které dostal od policisty. Bojí se o život

Policista Larry DePrimo koupil bezdomovci boty za 75 dolarů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policista Larry DePrimo koupil bezdomovci boty za 75 dolarů | foto: /APČTK

NEW YORK Opět bosý chodí po městě bezdomovec, který v polovině listopadu dostal boty od newyorského policisty. Strážníka Lawrence DePrima při činu vyfotografovala na náměstí Times Square jedna turistika a záhy se díky tomu stal internetovým hrdinou. Bezdomovec je mu sice vděčný, boty ale nepoužívá.

Informoval o tom deník The New York Times. "Jsou schované," řekl listu o botách v hodnotě 100 dolarů, které mu DePrimo koupil, když se mu ve studeném počasí muže zželelo. "Mají velkou hodnotu. Mohl bych přijít o život," dodal bezdomovec.

PSALI JSME:

Jmenuje se Jeffrey Hillman a list The New York Times jej zastihl v newyorské čtvrti Upper West Side.

Policista Larry DePrimo, který koupil bezdomovci boty za 75 dolarů.

Na YouTube bez dovolení

Muž je na jednu stranu vděčný za pozornost, které se mu dostalo, zároveň jej ale znepokojuje. "Dali mě bez dovolení na YouTube i všudemožně jinde. Co z toho mám?" uvedl. "Obletělo to svět. Chtěl bych si z toho koláče také ukousnout," dodal.

Bezdomovci v USA

V New Yorku letos podle údajů tamní radnice žije rekordních nejméně 46 600 lidí bez domova.

Město jim nabízí možnost přespat v některém z útulků pro bezdomovce.

Hlavní příčinou bezdomovectví je podle studií zkoumajících tento problém nedostatek dostupného bydlení.

Bezdomovec si nepamatuje, že by jej někdo fotil. Na dar od policisty si ale vzpomíná.

"Cením si toho, co udělal. Kéž by na světě bylo více lidí jako on," podotkl muž, který se prý do New Yorku dostal před deseti lety. Od té doby strávil většinu času na ulici. V minulosti sloužil v americké armádě.

Pětadvacetiletého DePrima dar bezdomovci proslavil v celých Spojených státech. Ve svém rozhlasovém pořadu mu poděkoval starosta města Michael Bloomberg. Policistu ocenil i šéf newyorské policie Raymond Kelly. O jeho názoru na to, že obdarovaný už je zase bosý, The New York Times neinformovaly.

Lidovky.cz, ČTK